9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

USDC Stabil Koin Üreticisi Circle, Kripto Para Projelerini Desteklemek İçin Bir Girişim Fonu Başlattı

Önemli Gelişmeler

USDC stabil koin üreticisi Circle, “ilgi çekici” kripto para projelerini desteklemek için bir girişim fonu başlattığını duyurdu.

blank

Haberin Özeti

  • USDC stabil koin üreticisi Circle, “ilgi çekici” kripto para projelerini desteklemek için bir girişim fonu başlattığını duyurdu.
  • Kripto ödeme şirketi Circle, yeni fonun birincil amacının “erken aşamadaki kripto projelerini desteklemek” olduğunu duyurdu.

Kripto ödeme şirketi Circle, birincil amacı erken aşamadaki kripto projelerini desteklemek olan risk sermayesi fonu Circle Ventures’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

blank

USDC Stabil Koin Üreticisinden Yeni Girişim Fonu

Firmanın finans direktörü Jeremy Fox-Geen konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Circle Ventures, kripto misyonumuza katkıda bulunmanın başka bir yolu. Sektörümüzün yenilikçilerini ve girişimcilerini desteklemekten ve onlara yardımcı olacak erken aşamadaki şirketleri, teknolojileri, projeleri ve protokolleri belirlemekten heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Merkezi Boston’da bulunan Circle, Tether’den (USDT) sonra dünyanın en büyük ikinci stabil koini olan USD Coin’in (USDC) üreticisidir. CoinGecko’ya göre USDC’nin mevcut piyasa değeri 34.6 milyar Dolar.

Bu yılın Mayıs ayında Circle, diğer stratejik yatırımcıların yanı sıra Digital Currency Group, Valor Capital ve kripto borsası FTX gibi şirketler tarafından desteklenen bir finansman turunda 440 milyon Dolar fon elde etti.

Firma, yeni başlattığı girişim fonunun büyüklüğünü henüz net olarak açıklamadı.

Circle’ın Kripto Para Misyonu

Fox-Geen konu ile ilgili yayınladığı bir blog yazısında, Circle’ın misyonunun “finansal değerin sorunsuz değişimi yoluyla küresel ekonomik refahı artırmak” olduğunu belirtti.

Fox-Geen, “Basit hedefimiz, bu misyona katkıda bulunan en ilginç ve istisnai insanları, projeleri ve şirketleri desteklemektir.” diye ekledi.

Yenilikçi projelerin gelişimini hızlandırmanın bir yolu, Circle tarafından işletilen bir start-up ​​fon yaratma platformu olan SeedInvest’e erişim sağlamak olacaktır. Firmaya göre SeedInvest, “uyumlu internet sermayesi oluşumu konusunda derin deneyime sahip 500.000’den fazla yatırımcıdan oluşan bir ağa” sahip.

İlgili Haber:  Exodus Bitcoin Cüzdanı, Hisse Senedi Satışlarından 5 Günde 60 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Ağustos ayında şirket, ayrıca bir “ulusal dijital para bankası” olma planlarını da duyurmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend