1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

USDC Stabil Koin Üreticisi Circle, Kripto Para Projelerini Desteklemek İçin Bir Girişim Fonu Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

USDC stabil koin üreticisi Circle, “ilgi çekici” kripto para projelerini desteklemek için bir girişim fonu başlattığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • USDC stabil koin üreticisi Circle, “ilgi çekici” kripto para projelerini desteklemek için bir girişim fonu başlattığını duyurdu.
  • Kripto ödeme şirketi Circle, yeni fonun birincil amacının “erken aşamadaki kripto projelerini desteklemek” olduğunu duyurdu.

Kripto ödeme şirketi Circle, birincil amacı erken aşamadaki kripto projelerini desteklemek olan risk sermayesi fonu Circle Ventures’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Binance indirim kodu

USDC Stabil Koin Üreticisinden Yeni Girişim Fonu

Firmanın finans direktörü Jeremy Fox-Geen konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Circle Ventures, kripto misyonumuza katkıda bulunmanın başka bir yolu. Sektörümüzün yenilikçilerini ve girişimcilerini desteklemekten ve onlara yardımcı olacak erken aşamadaki şirketleri, teknolojileri, projeleri ve protokolleri belirlemekten heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Merkezi Boston’da bulunan Circle, Tether’den (USDT) sonra dünyanın en büyük ikinci stabil koini olan USD Coin’in (USDC) üreticisidir. CoinGecko’ya göre USDC’nin mevcut piyasa değeri 34.6 milyar Dolar.

Bu yılın Mayıs ayında Circle, diğer stratejik yatırımcıların yanı sıra Digital Currency Group, Valor Capital ve kripto borsası FTX gibi şirketler tarafından desteklenen bir finansman turunda 440 milyon Dolar fon elde etti.

Firma, yeni başlattığı girişim fonunun büyüklüğünü henüz net olarak açıklamadı.

Circle’ın Kripto Para Misyonu

Fox-Geen konu ile ilgili yayınladığı bir blog yazısında, Circle’ın misyonunun “finansal değerin sorunsuz değişimi yoluyla küresel ekonomik refahı artırmak” olduğunu belirtti.

Fox-Geen, “Basit hedefimiz, bu misyona katkıda bulunan en ilginç ve istisnai insanları, projeleri ve şirketleri desteklemektir.” diye ekledi.

Yenilikçi projelerin gelişimini hızlandırmanın bir yolu, Circle tarafından işletilen bir start-up ​​fon yaratma platformu olan SeedInvest’e erişim sağlamak olacaktır. Firmaya göre SeedInvest, “uyumlu internet sermayesi oluşumu konusunda derin deneyime sahip 500.000’den fazla yatırımcıdan oluşan bir ağa” sahip.

İlgili Haber:  Bitcoin Balina Kümeleri Kısa Vadede Anahtar Fiyat Seviyesi Olarak 44.214 Doları Belirledi

Ağustos ayında şirket, ayrıca bir “ulusal dijital para bankası” olma planlarını da duyurmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar