27 Ocak 2022, Perşembe
-0.9 C
İstanbul

Terra’nın UST Tokeni, 10 Milyar Dolar Barajını Aşan İlk Merkezsiz Stablecoin Oldu!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 5 gün önce

Binance indirim kodu

Bu yılın kripto para dünyasında en büyük ilerlemeyi kaydeden alanlardan biri de hiç şüphesiz Stablecoin piyasası oldu. Bununla birlikte bir rapora göre en büyük Stablecoin sağlayıcıları son 12 ayda %500 büyüde. Terra ekosistemindeki Stablecoin’leren biri olan UST de aynı zaman diliminde etkileyici bir performans sergiledi.

Binance indirim kodu

UST, DAI’nin egemenliğini kırarak piyasa değeri olarak dünyanın en büyük kripto parası haline geldi ve bununla birlikte yine piyasa değerine göre dünyanın en büyük 22. kripto parası oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Herhangi bir borsada pek de listelenmesi olmayan kripto paranın piyasa değeri buna rağmen 2021 yılında %0.67’den %6’ya yükseldi. Koreli Blockchain Terra’nın kurucusu Do Kwon, 2022 yılının başlarında ABD dolarına sabitlenmiş Stablecoin’ine olan talebin hızlı bir şekilde artacağına inanıyor.

UST 2021 Yılında 50 Kat Büyüme Göstererek Kripto Para Dünyasında Etkileyici Bir Performans Sergiledi

2021 yılının başlarında UST’nin piyasa değeri 200 milyon dolar civarındaydı. 2021 yılının Aralık ayına geldiğimizde ise kripto paranın piyasa değeri bu yazının yazıldığı anlarda 10 milyar dolar seviyelerinde bulunuyor.

Bununla birlikte TerraUSD, bu engeli aşan ilk merkesiz Stablecoin oldu. Bu da UST’nin yılın başından bu yana 50 kat büyüme gerçekleştirdiğini gösteriyor.

TerraUSD her ne kadar merkezsiz Stablecoin’ler arasında ilk sırada yer alsa da daha çok tanınan merkezli rakipleri olan USDT, USDC ve BUSD gibi kripto paraların epey gerisinde kalıyor. Buna rağmen altcoin bu farkı büyük adımlarla kapatıyor.

Hacim olarak dünyanın en büyüklerinden olan iki borsa TerraUSD platformalarında listeliyor. Asyalı bir borsa olan Huobi, TerraUSD’yi 23 Aralık tarihinde, yeni projelerinin yer aldığı ‘Pioneer Zone’ bölümüne ekleyeceğini duyurdu. Binance da aynı gün kripto paranın listeleneceğine dair bir duyuru yaptı ve üç işlem çiftinin işleme açılacağını bildirdi.

İlgili Haber:  Bu Altcoin Yılın Başından Bu Yana Yüzde 5000 Değer Kazandı!

Binance’ın bu açıklamasından hemen sonra 200 milyondan fazla UST piyasaya sürüldü.

Tokenin piyasaya sürülmesinin dinamik bir şekilde gerçekleşmesi itibariyle bu gelişmeler Terra’nın kendi tokeni olan LUNA’nın yükselişinde rol oynamış olabileceği düşünülüyor.

LUNA fiyatı ile UST’nin arzının yükselesi arasında direk olarak pozitif bir korelasyon bulunuyor. Bu yazının yazıldığı anlarda LUNA fiyatı 100 dolar barajının çok yakınlarından işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend