10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.7 C
İstanbul

Terra’nın UST Tokeni, 10 Milyar Dolar Barajını Aşan İlk Merkezsiz Stablecoin Oldu!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Bu yılın kripto para dünyasında en büyük ilerlemeyi kaydeden alanlardan biri de hiç şüphesiz Stablecoin piyasası oldu. Bununla birlikte bir rapora göre en büyük Stablecoin sağlayıcıları son 12 ayda %500 büyüde. Terra ekosistemindeki Stablecoin’leren biri olan UST de aynı zaman diliminde etkileyici bir performans sergiledi.

Binance indirim kodu

UST, DAI’nin egemenliğini kırarak piyasa değeri olarak dünyanın en büyük kripto parası haline geldi ve bununla birlikte yine piyasa değerine göre dünyanın en büyük 22. kripto parası oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Herhangi bir borsada pek de listelenmesi olmayan kripto paranın piyasa değeri buna rağmen 2021 yılında %0.67’den %6’ya yükseldi. Koreli Blockchain Terra’nın kurucusu Do Kwon, 2022 yılının başlarında ABD dolarına sabitlenmiş Stablecoin’ine olan talebin hızlı bir şekilde artacağına inanıyor.

UST 2021 Yılında 50 Kat Büyüme Göstererek Kripto Para Dünyasında Etkileyici Bir Performans Sergiledi

2021 yılının başlarında UST’nin piyasa değeri 200 milyon dolar civarındaydı. 2021 yılının Aralık ayına geldiğimizde ise kripto paranın piyasa değeri bu yazının yazıldığı anlarda 10 milyar dolar seviyelerinde bulunuyor.

Bununla birlikte TerraUSD, bu engeli aşan ilk merkesiz Stablecoin oldu. Bu da UST’nin yılın başından bu yana 50 kat büyüme gerçekleştirdiğini gösteriyor.

TerraUSD her ne kadar merkezsiz Stablecoin’ler arasında ilk sırada yer alsa da daha çok tanınan merkezli rakipleri olan USDT, USDC ve BUSD gibi kripto paraların epey gerisinde kalıyor. Buna rağmen altcoin bu farkı büyük adımlarla kapatıyor.

Hacim olarak dünyanın en büyüklerinden olan iki borsa TerraUSD platformalarında listeliyor. Asyalı bir borsa olan Huobi, TerraUSD’yi 23 Aralık tarihinde, yeni projelerinin yer aldığı ‘Pioneer Zone’ bölümüne ekleyeceğini duyurdu. Binance da aynı gün kripto paranın listeleneceğine dair bir duyuru yaptı ve üç işlem çiftinin işleme açılacağını bildirdi.

İlgili Haber:  TerraUSD 4. En Büyük Stabil Coin Oldu: Piyasa Lideri Tether ise Hakimiyetini Koruyor!

Binance’ın bu açıklamasından hemen sonra 200 milyondan fazla UST piyasaya sürüldü.

Tokenin piyasaya sürülmesinin dinamik bir şekilde gerçekleşmesi itibariyle bu gelişmeler Terra’nın kendi tokeni olan LUNA’nın yükselişinde rol oynamış olabileceği düşünülüyor.

LUNA fiyatı ile UST’nin arzının yükselesi arasında direk olarak pozitif bir korelasyon bulunuyor. Bu yazının yazıldığı anlarda LUNA fiyatı 100 dolar barajının çok yakınlarından işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar