12 Ağustos 2022, Cuma
22.6 C
İstanbul

Uyuşturucu Baskınında Ele Geçirilen Bitcoin %250 Kazançla Satıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

New Jersey – Monmouth County, 2018’de 57.000 Dolar değerinde Bitcoin ele geçirdi; ve şimdi onu 200.000 Dolara yakın bir fiyatla sattı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • New Jersey – Monmouth County, 2018’de bir uyuşturucu baskını sırasında ele geçirilen Bitcoin’in satışını gerçekleştirdi.
  • İlçe, ele geçirilen Bitcoin’in satışından %250 kâr elde etti.

New Jersey’deki Monmouth ilçesi, iki yıl önce bir uyuşturucu baskınında ele geçirilen Bitcoin’i %250 kârla sattı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

57 Bin Dolardan Ele Geçirilen Bitcoin, 200 Bin Dolardan Satıldı

NBC tarafından açıklanan verilere göre, Monmouth County 2018 yılındaki bir uyuşturucu baskınından Bitcoin ele geçirdi. Ele geçirilen Bitcoin’in değeri o sırada 57.000 Dolar civarında idi.

2019 yılında şüpheli suçu kabul ettikten ve birden fazla uyuşturucu satma suçlamasıyla cezalandırıldıktan sonra Bitcoin ilçe yönetimine kalmış oldu.

O zamandan beri Bitcoin’in fiyatı yükseldi ve son haftalarda 60.000 Doların üzerine çıktı. Sonuç olarak ilçe, ele geçirdiği Bitcoin’i yaklaşık 200.000 Dolar fiyatla sattı. Bu, neredeyse %250 kâr anlamına geliyor.

Monmouth County, ayrıca, finansal dolandırıcılık nedeniyle 16 kişiden oluşan bir baskının ardından 2017 yılında ele geçirilen başka bir kripto paraya da sahip. Bu kripto paralar o zaman 200.000 Dolar değerindeydi ve şimdi bu, 1.2 milyon Dolara kadar çıktı.

Ele Geçirilen Bitcoin’e Ne Oluyor?

Bu, ABD’de Bitcoin’in ele geçirilip sonrasında satıldığı ilk uygulama değil. ABD Marshals Service (USMS), şu anda feshedilmiş olan darknet pazarı Silk Road’dan ele geçirdiği Bitcoin’i açık artırmaya çıkararak benzer bir yöntem uygulamıştı.

Bu satışa katılanlardan biri, açık artırmada 30.000 Bitcoin satın alan risk kapitalisti Tim Draper’dı. Draper, söz konusu Bitcoinler için 19 milyon Dolar harcadı.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 50.000 Doların Üzerinde Olmasına Rağmen Balinalar BTC Biriktirmeye Devam Ediyor

Mart ayında ise ABD Genel Hizmetler İdaresi, iki açık artırmada 7.54 Bitcoini satışa çıkardı ve toplamda 450.000 Dolar gelir elde etti. Geçtiğimiz ay Fransız yetkililer de ele geçirilen 34.5 milyon Dolar değerinde Bitcoin’i açık artırmaya çıkardı ve satışından önemli oranda kâr elde etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar