30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Uzman Analistten Uzun Vadeli Bitcoin Fiyat Tahmini! 10 Yıl İçerisinde BTC Fiyatı…

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Trilyon dolarlık bir piyasa olan kripto para piyasası bu yazının yazıldığı anlarda toplam piyasa değeri olarak 1.37 trilyon dolar değerinde bulunuyor. Bununla birlikte kripto paralara doğru zamanda yatırım yapıldığında büyük kazançlar elde edilebildiği için birçok yatırımcı piyasaları analiz etmekteler.

Binance indirim kodu

Örneğin 10 yıl önce Bitcoin’e 1.000 dolar yatıran birinin, satın aldığı BTC’leri satmaması durumunda bugün 15 milyon dolardan fazla parası olacaktı.

Binance indirim kodu

Ancak artık 10 yıl öncesinde yaşamıyoruz. Peki şimdi zengin olabilmek için ne kadar Bitcoin’e sahip olmamız gerekiyor. Bitcoin’in halen insanları milyoner yapabilme ihtimali var mı?

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analizci Lark Davis YouTube’da yayınladığı son videosunda bu durumu değerlendirdi. Ancak ilk olarak Davis’in şu sözünü de göz önünde bulundurmak gerekiyor: “Bugün gerçekten de öylece aklınıza getirip 1 adet Bitcoin alabilmeyi başarabiliyorsanız, tebrikler zaten zenginsiniz! Çünkü 1 adet BTC bile dünyadaki çoğu ülkenin vatandaşlarının yıllık gelirlerinden çok daha fazlasına tekabül ediyor.

2021 yılı dünya medyan gelir anketine göre, dünyadaki yıllık gelirler ortalama olarak 73.910 dolar ile Lüksemburg’da en yüksek, 850 dolar ile ise Etiyopya’da en düşük seviyede bulunuyor.

Analizci Bitcoin ile zengin olmanın oldukça sübjektif bir konu olduğunun altını çizerken önemli olanın itibari para birimlerinde kalarak yatırımcının parasının yavaş yavaş erimesine göz yummamak olduğunu söylüyor.

Analizci 10 Yıl İçerisinde BTC’nin 550.000 Dolara Kadar Çıkabileceğini Düşünüyor

Peki kaç adet BTC zengin olmak için yeterli? 1 BTC yeterli mi mesela? Yeni Zelandalı analizci görüşlerini şöyle dile getiriyor: “Muhtemelen evet, peki 1 BTC sizi milyoner yapar mı? Belki evet, belki hayır. Benim görüşüme göre Bitcoin’in piyasa değeri gelecekte altının piyasa değeriyle yarışacak. Bu durumda da elimizde BTC başına 550.000 dolarlık bir değer tahmini bulunuyor. Bu yüzden 1 BTC ile dahi zengin olunabilme ihtimali var.

İlgili Haber:  Ünlü CEO Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı: 30.000 Dolar Seviyesi Savunulabilirse...

Ancak benim görüşüme göre, realist bir bakış açısıyla düşünecek olursak, 2020’li yıllar içerisinde milyoner olabilmeniz için gereken BTC miktarı 2 adet olacaktır. Bu da bu yazının yazıldığı anlarda 60.000 dolar ile 80.000 dolar arasında bir maliyete denk geliyor. Bu miktara ekonomik olarak gücünüz yetiyorsa kendi görüşüme göre 2020’li yıllar içerinde bir milyoner olma ihtimaliniz çok çok fazla olabilir.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar