Uzmanlar Bitcoin İçin Alternatif Sezonun Başladığını Açıkladı

Son güncelleme: 2 ay önce

Analistler, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyelerini aniden yeniden test etmesinin arkasındaki ana güçlerin finans kuruluşlarından ve halka açık şirketlerden gelen talepler olduğuna işaret etti.

Oyunlaştırılmış ticaret platformu Hxro Labs’tan Nick Cote, Bitcon’daki sürekli tıkanıklığın birincil nedeninin, kurumların artan ilgisi ve agresif satın alma faaliyetleri olduğunu belirtti. Cote, birçok yatırımcının Grayscale‘den geçtiğine yönelik hatırlatmada bulundu.

Artan kurumsal talebin, bu ayın başlarında fonunun BTC varlıkları 500.000’i aşan Grayscale Bitcoin Trust tarafından yoğun şekilde biriktirilmiş halde görülebileceği belirtildi.

Cote ayrıca, Square ve Microstrategy gibi en iyi Amerikan şirketlerinin, enflasyona ve merkez bankalarının zayıf para politikası yönetimine karşı bir önlem olarak BTC’ye başvurduklarını söyledi. Bu davranışı, piyasalarda “olumlu bir geri bildirim döngüsü” oluşturmak olarak tanımlayan analist, geri çekilmelerin muhakkak olacağını ancak kurumlar, Bitcoin’in bir değer deposu olarak veya enflasyona karşı korunma olarak kullanıldığına inanmaya devam ettikleri sürece, olumlu bir geri bildirim döngüsü haline geldiğini ifade etti.

Altcoin piyasasında da yükseliş bekleniyor

NEM ticaret başkanı Nicholas Pelecanos da Bitcoin’in temellerinin artık her zamankinden daha güçlü olduğunu belirterek yarılanma sonrası arz dinamiklerine, kurumsal benimsemede yaşanan artışa ve halka açık ABD şirketlerinin bilançolarının %10’unu bu dijital varlığa geçirmesine işaret ederek Cote’un söylediklerine katıldı.

Şu anda altcoin piyasalarında bir artış arayan Pelecanos, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri döndüğünü ancak kayda değer olan şeyin, altcoinlerin ortalama olarak tüm zamanların en yüksek seviyelerinin hala %50 altında olan değerlemesi olduğunu söyledi.

Altcoinler için yükseliş görünümüne inandığını belirten başkan, birçok alternatif kripto para biriminin anlamlı bir şekilde benimsenemediği konusunda uyarıda bulundu. Bazı altcoinlerin artık çalışmayan projeleri temsil ettiklerine dikkat çeken Pelecanos, diğer projelerin ise hem benimsenme hem de teknoloji açısından muazzam gelişmeler kaydettiğinin altını çizdi.

  Bitcoin Vadeli İşlem Verileri 18.500 Doların Sınırlı Bir Zirve Olmadığını Söylüyor

Glassnode CTO’su Rafael Schultze-Kraft’ın, madencilerin mart ayından bu yana 10.000 BTC daha biriktirdiğine dikkat çekmesi üzerine analistler, madencilik piyasalarından gelen yükseliş sinyallerine işaret etmeye başladı.

Madencilerin gelirleri de ön yarılanma seviyelerini geri kazanmalarının ardından kısa bir süre önce, yeni yıl başından beri günlük olarak 20 milyon doları aşan yüksek seviyeler bildirdi.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın