4 Temmuz 2022, Pazartesi
20.3 C
İstanbul

Uzmanlara Göre Bitcoin Altının Tahtını Sarsabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Online yatırım platformları eToro ve The Tie’ın bu hafta yayınladığı bir rapora göre NFT’ler dijital ekonomilerin önemli bir unsuru hale geldi ve toplumları da derinden etkileyebilecek kapasiteye sahipler. Aynı zamanda, Bitcoin altın piyasalarının da istikrarını bozabilir ve önümüzdeki 10 yıl içerisinde ‘dijital altın’ ünvanını eline geçirebilir.

Binance indirim kodu

Raporda ayrıca 2021 yılının ilk çeyreğinde kripto para dünyasına etki eden ana unsurlardan da bahsedildi. Non-fungible tokenler (NFT’ler) ve küresel ekonomide beklenen potansiyel bir hiperenflasyon dalgası bu yılın şimdiye kadar en baskın temalarından oldu. Geçtiğimiz senenin sonlarında ise ana faktör Bitcoin olmuştu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Bitcoin’in Doların Yerini Alması Kısa Vadede Mümkün Görünmüyor”

Rapora göre, küresel ekonomiye zarar verebilecek bir enflasyon dalgasının gerçekleşip gerçekleşmeyeceğinin henüz kesin olmadığının altı çizildi. Dünyada artan para arzı, S&P 500’de yaşanan ralliler ve çeşitli varlıklardaki balon tehlikesi bu endişelerin temelini oluşturuyor.

Bitcoin’in, doların yerini alması ise kısa vadede henüz mümkün gözükmüyor ancak diğer köklü varlık sınıflarının tahtlarını sallaması oldukça muhtemel.

“Bitcoin 10 İçerisinde Dijital Altın Haline Gelebilir”

Rapora göre, Bitcoin’in önümüzdeki 10 yıl içerisinde altının yerini alması ihtimal dahilinde ve belki de gelecekte Bitcoin için ‘dijital altın’ olarak bahsedeceğiz.

Bunun olması için yatırımcıların fiziksel varlık sınıfları yerine dijital varlıkları tercih etmeye başlaması ve Bitcoin’in 2030 yılına kadar piyasa değerini her yıl %50 arttırması gerekiyor.

Bu tahminler biraz uçuk gözükse de, Bitcoin, 10 içerisinde altının piyasa değerinin sadece %2’sini oluşturabilmiş olsaydı bu bile bu inanılmaz bir olay olurdu. Ayrıca bir sene önce 50.000 dolar seviyesinin de uçuk bir hayal olarak görüldüğünü de hatırlatmak gerekir.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatının Altı Hanelere Ulaşacağına Dair Zincir İçi Ölçümler

“NFT’ler Gelecekte Toplumların Günlük Yaşantılarını Önemli Ölçüde Etkileyecek”

Son çeyrekte yaşanan NFT çılgınlığı da, kripto dünyasının ne kadar potansiyele sahip olduğunu ve dünyayı değiştirebilecek güçte olduğunu gösteriyor. Rapora göre NFT’ler toplumların günlük hayatlarını gelecekte önemli ölçüde etkileyebilir.

Bitcoin fiyatları, ABD başkanı Joe Biden’ın zenginler için ek vergiler getireceğini açıklamasından sonra düşüş göstermişti. En son olarak 47.000 dolar seviyelerinde bir destek noktası oluşturan Bitcoin, eğer düşüşünü sürdürürse bir sonraki hedef olarak 43.000 doları seçebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar