Uzmanlara Göre Dogecoin Tahmin Edildiğinden Daha Sağlam Temellere Sahip Olabilir

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

İnternet kültüründeki “mimlerden” ilham alan şaka coini Dogecoin, son 12 ayda %20.000’in üzerinde değer kazandı ve tırmanmaya da devam ediyor.

blank

Geçtiğimiz haftadan bu yana %130 artan Dogecoin fiyatları 0.69 dolara kadar çıkarak rekor kırdı. Bu yükselişlerin Tesla milyarderi ve Dogecoin savunucusu Elon Musk’ın Cumartesi günü komedi programı Saturday Night Live’a çıkacak olması nedeniyle gerçekleştiği düşünülüyor. Kıyaslama yapmak gerekirse, Bitcoin fiyatları 2020 yılının Mayıs ayından buyana yalnızca %500 değer kazandı ve Şubat ayından bu yana da görece olarak yatay bir seyir izliyor. Tabii ki aynı dönemde diğer kripto paraların da rekorlar kırdığını hatırlatmak gerekiyor.

blank

“Dogecoin Güçlü Temellere Sahip ve Gözardı Edilmemeli”

Şimdi ise, kripto para alım satım platformları eToro ve Gemini’ın da Dogecoin alım satımları için destek vereceğini açıklamasının ardından yayınlanan bir raporda, Dogecoin’in çok güçlü temellere sahip olduğu ve kesinlikle görmezden gelinmemesi gerektiğinden bahsedildi: “Dogecoin çok güçlü bir temele ve yükselişini destekleyen önemli faktörlere sahip. Bu faktörler aslında, ilginç bir başlangıç hikayesi, uzun süredir piyasalarda var olma ve Shiba Inu köpeğini temel alan “mimi” oldukça benimseyen ve her geçen gün daha da büyüyen bir kullanıcı kitlesinden oluşuyor.

Rapor, Mike Novogratz’ın sahibi olduğu Galaxy Digital Research şirketi tarafından yayınlandı.

Raporda ayrıca, Dogecoin’in tabii ki yakın zamanda dünyanın en değerli kripto parası haline gelmesinin beklenmediği ancak yine de görmezden gelinmemesi gerektiği vurgulandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Dogecoin fiyatları, ünlü milyarderlerden, YouTuber’lardan ve hatta Rock yıldızlarından aldığı destekler ile birlikte, Ocak ayında 1 cent bile değilken şu anda o zamanlar tahmin edilemeyecek seviyelere ulaştı. Dogecoin yatırımcıları şu anda hedef olarak 1 doları gözlerine kestirmiş gibi gözüküyorlar.

Dogecoin’in Toplam Piyasa Değeri 90 Milyar Dolara Yükseldi

2013 yılında bir tür şaka olarak yaratılan Dogecoin, bu yıl boyunca en büyük kripto paralar listesinde her zaman yukarı yönlü bir hareket halinde oldu ve şimdi ise dünyanın en büyük dördüncü kripto parası haline geldi. Listede Dogecoin’in önünde ise Bitcoin, Ethereum ve BNB gibi piyasanın dev isimleri bulunuyor. Sirkülasyonda bulunan 129 milyar adet Dogecoin’in toplam piyasa değeri ise neredeyse 90 milyar dolara kadar yükseldi.

Genel olarak Reddit’te toplanan bireysel yatırımcılar tarafından fiyatı yükseltilen Dogecoin, halen düşük olan fiyatı sayesinde bireysel yatırımcıların ellerinde birçok coin bulundurmasına olanak sağlıyor. Uzmanlara göre, Dogecoin gibi büyük getiri potansiyeline sahip, düşük maliyetli ve yüksek riskli varlıklar şu anda piyasalarda oldukça nadir bulunuyor

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dünyanın En Büyük Beş Kripto Borsasından Biri Olan Bybit, Kanadalı Düzenleyicilerle Mahkemelik Oldu: İşte Detaylar

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), Bybit'in "kayıtsız bir kripto varlık ticaret platformu" olduğunu iddia etti. Haberin Özeti OSC, Mart ayında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend