10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

Uzmanlara Göre Piyasalarda 2017 Yılındakine Benzer Bir Düzeltme Yaşanabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve diğer kripto birimleri bu yıl, Wall Street ve Amerikan iş dünyası tarafından dijital varlıkların giderek daha da fazla benimsenmeleriyle birlikte büyük fiyat artışları yaşadı. Ancak Pazartesi günü bir araştırma şirketinin yaptığı açıklamaya göre piyasalarda geniş bir düzeltme yolda olabilir ve veriler de bu düzeltmenin 2017 yılında yaşanan düzeltmeyi oldukça anımsattığını gösteriyor.  

Binance indirim kodu

Bitcoin 2021 yılında 1 trilyon dolarlık piyasa değerini aştı ve 14 Nisan tarihinde 64.804,72 dolara tırmanarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. Aynı gün ise, ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase halka açık bir şirket haline geldi. Dogecoin geçtiğimiz hafta 0.73 dolar seviyesine çıkarak kendi rekorunu tazeledi. Ethereum blockchain’inin kendi tokeni olan Ether ise Pazartesi günü 4.221,20 dolar bandına çıkış yaparak kendisine ait rekorunu yineledi. Bitcoin ve Ethereum, piyasa değeri olarak dünyanın en büyük iki kripto parasını temsil ediyor.

Binance indirim kodu

“Piyasalardaki Gelişmeler 2017 Yılındaki Düzeltmeleri Anımsatıyor”

Piyasalarda bireysel yatırımcı aktivitesini takip eden Vanda Research şirketi, Pazartesi günü yayınladığı bir notta şu açıklamalarda bulundu: “Kripto paralardaki devasa artışların içinde aslında bir tutam da deja vu hissediliyor.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şirket bu yorumuyla, 2017 yılına yaşanan, Bitcoin’in aylar süren rallisinin sonunda en iyi performans gösteren kripto varlık ünvanını ele geçirdiği dönemi hatırlattı.

Şirketin pazarlama departmanı sorumlusu Ben Onatibia ise şunları aktardı: “2017 yılının Kasım ayında, Bitcoin rallisi artık yavaş yavaş yorulmaya başladığı sıralarda, yatırımcılar daha az bilinen Ripple ve Ethereum gibi altcoinlere yöneldiler ve bu coinler birdenbire tanınır hale geldiler.

Ripple 2018 yılının Ocak ayının başlarında en yüksek seviyesine çıkarken Ethereum ise aynı yılın Ocak ayının sonuna kadar elde ettiği kazançlarını korumayı başarmıştı.

İlgili Haber:  Bitcoin Dominansındaki Düşüşün Nedeni Dogecoin Olabilir mi?

“Benzer Senaryo Dogecoin ve Ethereum ile Yaşanıyor”

Onatibia sözlerini şöyle devam ettirdi: “Sonraki aylarda ise bireysel yatırımcıların piyasalardan hızla çıkmaya başlamasıyla kripto para birimleri de dibe vurdu. Şu anda da kripto para piyasası, 4 yıl önce tam olarak aynı şekilde gerçekleşen oyunun tam ortasında bulunuyor. Kurumsal desteklerin de gelmeye başlamasıyla beraber, bireysel yatırımcılar hızla spekülatif hisse senetlerinden çıkış paralarını Bitcoin’e döküyor. 2017 yılında yaşananlara çok benzer bir şekilde, son rekorlarından sonra bireysel yatırımcılar Dogecoin ve Ethereum’a akın etti. Ancak Dogecoin’de, Elon Musk’ın bütün çabalarına rağmen beklenen yükseliş gerçekleşmedi. Benzer bir sonuç Ethereum’da da görülürse, kripto paraların genelinde bir satış dalgası yaşanabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar