30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Uzmanlara Göre Shiba Inu (SHIB), Dogelon Mars (ELON) ve Pig Finance (PIG) Gibi Tokenler Uzun Vadeli Değil

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Altcoinlerdeki yükselişlerin sekteye uğramasıyla beraber son zamanlarda Dogelon Mars (ELON), Australian Safe Shepherd (ASS), Pig Finance (PIG) ve Shiba Inu gibi şaka/eğlence coinleri büyük sükse yapmıştı ve yatırımcıların ilgisini kendilerine çekmeyi başarmışlardı.

Binance indirim kodu

Dogecoin’in rakibi olarak gösterilen Shiba Inu coin, yatırımcıların kendisine gösterdiği yoğun ilgiyle beraber sadece bu hafta %1.100 değer kazanmıştı. 7.7 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan SHIB, piyasa değeri olarak dünyanın en büyük kripto paraları arasında 24. sırada bulunuyor.

Binance indirim kodu

İlginç olan bir gerçek ise, Ethereum tabanlı bir şaka coini olan SHIB’in, Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin tarafından büyük destekler göreceği ve böylece fiyatının da artacağı düşünülüyordu. Elinde 505 milyar adet yani Shiba Inu’nun toplam arzının yarısına tekabül eden miktarda SHIB bulunduran Butelik bunları Çarşamba günü sattı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kendisinin bu sürpriz hamlesi SHIB’in değerinin keskin bir şekilde düşmesine neden oldu ve kripto para topluluğu tarafından da büyük ölçüde olumlu karşılandı.

“Bu Seviyeler Giriş Olarak Kullanılamaz”

Amsterdam’da yaşayan teknik analizci Michaël van de Poppe, Youtube üzerinden gerçekleştirdiği yayında şaka coinlerinde yaşanan bu yükseliş dalgasının sonundaki seviyenin bir giriş seviyesi olamayacağını düşündüğünü söyledi. Ayrıca ardından da bu şaka coinlerinin çok da hayranı olmadığını belirtti: “Piyasalarda başarmaya ve inşa ettiğimiz şeye karşı olması gereken ilgi bu coinlere gösteriliyor.”

Buterin’in bu hamlesinden sonra SHIB fiyatları keskin bir düşüş gösterdi, bu yüzden SHIB için ibre artık aşağı yöne dönmüş olabilir.

Eğer böyle olsa bile, Shiba Inu’da yaşanan ilgi artışının FTX, Huobi, OKEx ve Binance gibi kripto para borsalarını SHIB’i listelemeye zorladığını da hatırlatmak gerekiyor. Popüler araştırma analizcisi Igor Igamberdiev’e göre SHIB için Binance’ta listelenmek bir dönüm noktası oldu: “Grafiklere göre SHIB üzerindeki ilgi dalgası azalmaya başlamıştı ancak Binance tarafından listelenmesiyle beraber hayata geri döndü.”

İlgili Haber:  Cardano, Nisan Ayı Sonunda Akıllı Sözleşmeler İçin Test Ağı Başlatmayı Planlıyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsalarındaki Ethereum yatırma adreslerinin, SHIB’e olan yüksek ilgi nedeniyle tükendiğini söylemişti. Bununla birlikte de ayrıca bu coini desteklemediğini söyledi ve yatırımcıları da aşırı yüksek risk konusunda uyardı.

Shiba Inu’nun Nakite Çevrilmesinde Zorluklar Yaşanıyor

SHIB’in kolay kolay nakit paraya çevrilemeyen yapısına atıfta bulunan Igamberdiev şöyle dedi: “SHIB’in en büyük 10 yatırımcılarından sadece 1’i geçtiğimiz hafta satış yapabildi. Bunun nedeni aslında bu tokendeki çok düşük likidite ve bu nedenle de büyük çapta nakite geçişlere izin vermemesi.

Dogecoin’de yaşanan son hezimetten sonra Shiba Inu spot ışıklarıını kendisine çekmişti. SHIB, verilere göre çıkışından bu yana %2.000.000 değer kazandı. Ardından diğer şaka coinlerinde de devasa kazançlar görüldü. Örneğin Dogelon Mars (ELON) haftalık grafikte %768 değer kazanırken, Australian Safe Shepherd (ASS) ve Pig Finance (PIG) gibi coinler haftalık olarak sırayla %3.843 ve %4.450 yükseliş gösterdi.

Uzmanlara göre bu şaka coinlerinin belirli bir kullanım amacı ve altyapı olmadan piyasalarda uzun vadelerde büyümesini sürdürmesi mümkün görünmüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

1 Yorum

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
%d blogcu bunu beğendi: