Uzmanlara Göre Shiba Inu (SHIB), Dogelon Mars (ELON) ve Pig Finance (PIG) Gibi Tokenler Uzun Vadeli Değil

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Altcoinlerdeki yükselişlerin sekteye uğramasıyla beraber son zamanlarda Dogelon Mars (ELON), Australian Safe Shepherd (ASS), Pig Finance (PIG) ve Shiba Inu gibi şaka/eğlence coinleri büyük sükse yapmıştı ve yatırımcıların ilgisini kendilerine çekmeyi başarmışlardı.

blank

Dogecoin’in rakibi olarak gösterilen Shiba Inu coin, yatırımcıların kendisine gösterdiği yoğun ilgiyle beraber sadece bu hafta %1.100 değer kazanmıştı. 7.7 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan SHIB, piyasa değeri olarak dünyanın en büyük kripto paraları arasında 24. sırada bulunuyor.

blank

İlginç olan bir gerçek ise, Ethereum tabanlı bir şaka coini olan SHIB’in, Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin tarafından büyük destekler göreceği ve böylece fiyatının da artacağı düşünülüyordu. Elinde 505 milyar adet yani Shiba Inu’nun toplam arzının yarısına tekabül eden miktarda SHIB bulunduran Butelik bunları Çarşamba günü sattı.

Kendisinin bu sürpriz hamlesi SHIB’in değerinin keskin bir şekilde düşmesine neden oldu ve kripto para topluluğu tarafından da büyük ölçüde olumlu karşılandı.

“Bu Seviyeler Giriş Olarak Kullanılamaz”

Amsterdam’da yaşayan teknik analizci Michaël van de Poppe, Youtube üzerinden gerçekleştirdiği yayında şaka coinlerinde yaşanan bu yükseliş dalgasının sonundaki seviyenin bir giriş seviyesi olamayacağını düşündüğünü söyledi. Ayrıca ardından da bu şaka coinlerinin çok da hayranı olmadığını belirtti: “Piyasalarda başarmaya ve inşa ettiğimiz şeye karşı olması gereken ilgi bu coinlere gösteriliyor.”

Buterin’in bu hamlesinden sonra SHIB fiyatları keskin bir düşüş gösterdi, bu yüzden SHIB için ibre artık aşağı yöne dönmüş olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Eğer böyle olsa bile, Shiba Inu’da yaşanan ilgi artışının FTX, Huobi, OKEx ve Binance gibi kripto para borsalarını SHIB’i listelemeye zorladığını da hatırlatmak gerekiyor. Popüler araştırma analizcisi Igor Igamberdiev’e göre SHIB için Binance’ta listelenmek bir dönüm noktası oldu: “Grafiklere göre SHIB üzerindeki ilgi dalgası azalmaya başlamıştı ancak Binance tarafından listelenmesiyle beraber hayata geri döndü.”

Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsalarındaki Ethereum yatırma adreslerinin, SHIB’e olan yüksek ilgi nedeniyle tükendiğini söylemişti. Bununla birlikte de ayrıca bu coini desteklemediğini söyledi ve yatırımcıları da aşırı yüksek risk konusunda uyardı.

Shiba Inu’nun Nakite Çevrilmesinde Zorluklar Yaşanıyor

SHIB’in kolay kolay nakit paraya çevrilemeyen yapısına atıfta bulunan Igamberdiev şöyle dedi: “SHIB’in en büyük 10 yatırımcılarından sadece 1’i geçtiğimiz hafta satış yapabildi. Bunun nedeni aslında bu tokendeki çok düşük likidite ve bu nedenle de büyük çapta nakite geçişlere izin vermemesi.

Dogecoin’de yaşanan son hezimetten sonra Shiba Inu spot ışıklarıını kendisine çekmişti. SHIB, verilere göre çıkışından bu yana %2.000.000 değer kazandı. Ardından diğer şaka coinlerinde de devasa kazançlar görüldü. Örneğin Dogelon Mars (ELON) haftalık grafikte %768 değer kazanırken, Australian Safe Shepherd (ASS) ve Pig Finance (PIG) gibi coinler haftalık olarak sırayla %3.843 ve %4.450 yükseliş gösterdi.

Uzmanlara göre bu şaka coinlerinin belirli bir kullanım amacı ve altyapı olmadan piyasalarda uzun vadelerde büyümesini sürdürmesi mümkün görünmüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

1 YORUM

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend