5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Uzmanlardan Ethereum Fiyat Tahmini: “2021 Yılının Sonunda ETH Fiyatı…”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve kripto para fiyatları geçtiğimiz hafta boyunca dikkat çeken bir toparlanma süreci geçirdi ve giderek yorgun düşen kripto para piyasası biraz olsun canlandı.

Binance indirim kodu

Geçtiğimiz hafta Bitcoin fiyatı neredeyse %30’luk bir yükseliş gösterirken Ethereum fiyatı ise %20 yükseldi.

Binance indirim kodu

Uzmanlar Ethereum Fiyatının Yıl Sonunda 4.600 Dolara Kadar Çıkabileceğini Düşünüyor

Şimdi ise uzman bir kripto para paneli, Ethereum fiyatının 2021 yılı sonuna kadar iki katına çıkarak 4.600 dolara kadar tırmanabileceğini iddia etti. Bu öngörü aynı panelin Bitcoin fiyatı hakkındaki tahminlerini geride bıraktı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kripto para ATM’si işletmecisi CoinFlip şirketinin kurucusu olan panel üyesi Daniel Polotsky konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “Ethereum fiyatı büyük oranda Bitcoin’in yarılanma döngülerini takip etse de, Ethereum’un Bitcoin’in sistemine entegre edemeyeceği özellikleri Blockchain’ine getirmesiyle birlikte bu ikili arasındaki ilişki zaman geçtikçe azalabilir. Bu yüzden ETH fiyatı Bitcoin fiyatına göre daha yüksek bir hızla büyüyebilir.

Birçok panel üyesi, Ethereum’un 2020 yılında çalışmalarına başlanan, Ethereum’un ölçeklenebilirliğini ve verimliliğini arttırmaya yönelik olan uzun süredir beklenen güncellemelerini, boğa lehine olan görüşlerini temellendirmek amacıyla kullandılar.

Bu yılın başında Ethereum kurucularından Vitalik Buterin, planlanan güncellemelerin Ethereum tokenlerinde yakma işlemlerini başlatacağını ve bununla birlikte Ethereum’un Bitcoin’den daha “sağlam” olabileceğini söylemişti.

“ETH Güncellemeleri Bitcoin’in Birkaç Yarılamasına Eşdeğer Etki Gösterecek”

Ethereum fiyatının yılın sonuna kadar 8.000 dolara ulaşacağını iddia eden Token Metrics kıdemli kripto para analizcisi Forrest Przybysz şu açıklamaları yaptı: “Ethereum’un bu yılın sonunda ya da 2022 yılının başında “proof of stake” sistemine geçmesiyle birlikte ETH artık deflasyonal bir yapıya sahip olacak. Bu, arz kısıtlaması bakımından Bitcoin’in birkaç yarılama (yeni Bitcoin’lerin arzının yarıya inmesi) geçirmesine eşdeğer bir süreç olarak görülebilir. Bu gelişmeyle birlikte Ethereum hem Bitcoin’in sahip olmadığı çok sayıda kullanım alanına sahip olacak hem de Bitcoin’den daha iyi bir değer birikimi aracı görevi görecek.”

İlgili Haber:  Polkadot (DOT), AAVE, NANO Fiyat Analizi - Analistin Gözünden Destek ve Direnç Noktaları

Kişisel finans karşılaştırması sitesi olan Finder, paneldeki 42 kıdemli kripto para uzmanın görüşlerini derledi ve paneldeki uzmanlara göre 2021 yılının sonunda ortalama olarak Ethereum fiyatının 4.596 dolar olabileceğini aktardı. Uzun vadede ise paneldeki uzmanlar Ethereum fiyatının 2025 yılı itibariyle 17.810 dolar ve 2030 yılı itibariyle ise 71.763 dolar olacağını tahmin ettiler. Paneldeki uzmanların %68’i Ethereum fiyatının eninde sonunda Bitcoin fiyatını geçeceğini düşündüklerini aktardılar.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar