Bitcoin SV Ağındaki Adres ve İşlem Sayısı %761 Arttı, Peki Bu Artış Organik mi?

Bitcoin SV ağındaki aktif adresler ve işlem sayıları, bu hafta New York’ta gerçekleştirilen CoinGeek Live konferansından önceki iki gün içerisinde inanılmaz bir artış yaşadı.

Aktif BSV adresleri 28 Eylül’de 110.000’deyken bu sayı bugün 947.400’e çıktı.

Bu gelişme, 30 Eylül’de New York saatiyle 9:00’da başlayan ve 2 Ekim’e kadar devam edecek olan CoinGeek Live ile birlikte iki gün içinde %761’lik şaşırtıcı bir büyüme oranını ortaya çıkardı.

Aktif adreslerdeki artış, Twitter üzerindeki kripto yorumcularının da dikkatini çekti. Bitcoin SV ve Craig Wright karşıtı olduğu bilinen Arthur van Pelt; SirToshi’nin, BSV’nin DeFi patlamasının ortasında Ethereum ağını geçmeyi başardığı gerçeğine dikkat çeken grafiğini yeniden yayınlayarak alaycı bir tavırla, “Büyüme yasal görünüyor. Organik bir büyüme bence. Bahse girerim CGLive ile hiçbir ilgisi yoktur.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin SV ağındaki işlemler aynı dönemde iki kattan fazla artış göstererek bugün 715.6 dolardan 1.751 dolara yükseldi. Bu, konferansa kadar geçen 48 saat içinde %145 büyüme anlamına gelirken ortalama işlem değerleri ise aynı dönemde üçte iki düştü.

Ancak ağda ara sıra bazı olağandışı aktivite patlamaları görüldüğü için, ani artışın sadece bir tesadüf olabileceği de belirtildi. Aktif adresler 24 Haziran’da kısa bir süre 1 milyonu aştı ve işlemler 10 Temmuz’da 5.5 milyona yükseldi.

Çoğunlukla çevrimiçi bir olay olan CoinGeek Live konferansında nChain’in tartışmalı ismi olan baş mühendis Wright’ın yanı sıra Bitcoin Derneği Başkanı Jimmy Nguyen ve Fundstrat Global yönetici ortağı Thomas Lee gibi konuşmacılar yer aldı.

Saniyede 50.000 işlem gerçekleştirilmesi bekleniyor

Bitcoin Derneği Başkanı Nguyen, yaptığı açılış konuşmasında Bitcoin SV’nin kötü davranışları caydırmak için teşviklerinin bulunduğunu belirterek orijinal Bitcoin teknik incelemesinde “dürüst” kelimesinin tam 15 kez geçtiğinin altını çizdi.

  Huobi, Wrapped Litecoin ve Wrapped BSV'yi Piyasaya Sürdü

Nguyen’nin sunduğu rapora göre, Bitcoin SV şu anda ana ağında saniyede 2.800 işlem gerçekleştiriyor ve yakın gelecekte ise bu sayının 50.000’e ulaşmasını umuyor. Teranode şirketi, yakında çıkacak olan kurumsal katman protokolü ile 1 TB işlem bloklarına sahip olmayı hedefliyor.

Nguyen, Bitcoin SV’nin tüm ağ için belirlenen temel kural olduğunu ve interneti yeniden icat ettiğini vurguluyor.

Meşhur dava Norveç Yüksek Mahkemesi’ne taşındı

Bu konuyla bağlantılı bir başka gelişmede ise Norveç Yüksek Mahkemesi Craig Wright’ın yargı yetkisine ilişkin itirazını reddetti. Ünlü Satoshi iddiacısı Wright, Hodlonaut kullanıcı ismine sahip olan Bitcoin fenomenini Birleşik Krallık’ta iftira nedeniyle dava etmeye çalışıyordu ancak olay şimdi Norveç mahkemelerine taşındı.

Hodlonaut, mahkemenin kendisine halihazırda verilmiş olan 60.000 dolarlık maliyete ek olarak 6000 dolar daha ödediğini söyleyerek, “Norveç Yüksek Mahkemesi bugün CSW’nin yargı yetkisine ilişkin temyizini reddetti ve bana zaten borçlu olunan 60.000 dolara ek olarak 6.000 dolarlık bir maliyete karar verdi. Gerçek durum şu ki, onu başka bir kayıp da Norveç’te bekliyor. Hukuka hoş geldiniz!” tweetini attı.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın