26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Valkyrie Investments, Bitcoin Vadeli İşlemlerine Bağlı Bir ETF Başlatmak İçin SEC’e Başvuru Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Valkyrie Investments, Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı bir ETF başlatmayı planlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Valkyrie Investments, Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı bir ETF başlatmak için SEC’e başvuru yaptı.
  • Valkyrie ETF Trust II, doğrudan Bitcoin’e yatırım yapmak yerine Chicago Ticaret Borsası’nda (CME) işlem gören Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapacak.

Nashville merkezli yatırım şirketi Valkyrie, kriptoya özgü bir borsa yatırım fonu (ETF) başlatmak için ikinci girişimini gerçekleştirdi.

Binance indirim kodu

Valkyrie ETF Trust II Nedir?

Yatırım şirketinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yaptığı başvuruya göre; Valkyrie ETF Trust II, doğrudan Bitcoin’e yatırım yapmak yerine Chicago Ticaret Borsası’nda (CME) işlem gören Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CME, şu anda ABD’de bu tür bir ürün sunan tek düzenlenmiş platformdur. Onaylanması halinde fon, Nasdaq borsasında listelenecek.

Amerikalı yatırımcılar bir süredir temel BTC fiyatına bağlı bir Bitcoin ETF talep ediyor; ancak SEC, piyasa manipülasyonu endişelerini gerekçe göstererek henüz hiçbir başvuruyu onaylamadı.

SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin ETF’lere Yeşil Işık Yaktı

SEC Başkanı Gary Gensler geçen hafta yaptığı açıklamada, düzenleyicinin sonunda Bitcoin odaklı bir ETF’yi, katı kurallar altında da olsa onaylayabileceğini söyledi. Ancak SEC, doğrudan BTC fiyatına odaklı ETF’ler yerine Valkyrie’ninki gibi CME’de işlem gören Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı ETF’lere daha sıcak bakıyor.

Invesco ve VanEck de dahil olmak üzere birçok firma, Gensler’in açıklamalarının ardından böyle bir ürün başlatmak adına harekete geçti.

Son olarak bu başvuru, Valkyrie’nin böyle bir yatırım aracını piyasaya sürmeye yönelik son girişimi olarak nitelendirilebilir. Bu yılın başlarında firma, “doğrudan veya dolaylı olarak Bitcoin’e yatırım yapan, BTC’de işlem yapan veya başka bir şekilde Bitcoin ile çalışan şirketlerin” hisselerini hedefleyen bir ETF başvurusunda bulunmuştu. Ancak bu başvuru için de henüz net bir sonuç açıklanmadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar