7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Varlık Yöneticileri Galaxy Digital ve Invesco, Ortak Bir Bitcoin ETF Başvurusunda Bulundu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto endüstrisinin önde gelen üyeleri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu (SEC) bir Bitcoin ETF başlatmaya ikna etmek için uğraşıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto endüstrisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu (SEC) bir Bitcoin ETF başlatmaya ikna etmek için uğraşıyor.
  • Varlık yöneticileri Galaxy Digital ve Invesco, bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başlatmak için SEC’e ortak başvuruda bulundu.

Varlık yöneticileri Galaxy Digital ve Invesco, bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başlatmak için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna ortak başvuruda bulundu.

Binance indirim kodu

Ortak Bitcoin ETF Başvurusu

Bir Bitcoin ETF, önde gelen kripto paranın fiyatını takip etmek için tasarlanmış halka açık bir yatırım aracıdır; ve fondaki hisseler, geleneksel bir borsada işlem görür. Temel olarak Bitcoin ETF’ler, yatırımcıların gerçek varlığı satın alma ve saklama zorunluluğu olmadan Bitcoin’e yatırım yapmasını sağlar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Salı günü yapılan bir SEC dosyalamasına göre, Invesco Galaxy Bitcoin ETF adı verilen ortak ETF, Bloomberg Galaxy Bitcoin Endeksinin verilerini takip edecek.

Yeni fon, SEC tarafından onaylanması durumunda hisselerinin işlem göreceği borsayı, borsa sembolünü ve saklama şirketini henüz açıklamadı.

SEC, Bitcoin ETF Başvurularını Sürekli Reddediyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Bitcoin ETF ile ilgili başvuruları defalarca reddetti veya erteledi. SEC’in bu kararlarındaki temel argümanı ise kripto paradaki yüksek fiyat oynaklığı ve piyasa manipülasyonu riski olarak öne çıktı.

Salı günü Washington Post’a verdiği bir röportajda, SEC Başkanı Gary Gensler, kripto paraları – bir kez daha – “son derece spekülatif bir varlık sınıfı” olarak tanımladı.

Bitcoin ETF Umutları

Bloomberg Intelligence analisti James Seyffart, Winklevoss Bitcoin Trust başvurusuyla başlayan ve SEC tarafından reddedilen ABD merkezli Bitcoin ETF başvurularının güncellenmiş bir listesini yayınladı.

İlgili Haber:  Grayscale Bitcoin Trust, Son 1 Aydır İndirimle İşlem Görüyor

Ayrıca şu anda, SEC tarafından onaylanmayı bekleyen bir düzineden fazla Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor. Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine bağlı ETF’ler kapsamında ise onaylanmayı bekleyen dokuz başvuru bulunuyor. Hem Invesco hem de Galaxy Digital, geçen ay bu tür (Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı) bir fon başlatmak ilk başvuru yapan şirketler arasında idi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar