18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Varlık Yöneticileri Galaxy Digital ve Invesco, Ortak Bir Bitcoin ETF Başvurusunda Bulundu

Önemli Gelişmeler

Kripto endüstrisinin önde gelen üyeleri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu (SEC) bir Bitcoin ETF başlatmaya ikna etmek için uğraşıyor.

blank

Haberin Özeti

  • Kripto endüstrisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu (SEC) bir Bitcoin ETF başlatmaya ikna etmek için uğraşıyor.
  • Varlık yöneticileri Galaxy Digital ve Invesco, bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başlatmak için SEC’e ortak başvuruda bulundu.

Varlık yöneticileri Galaxy Digital ve Invesco, bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başlatmak için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna ortak başvuruda bulundu.

blank

Ortak Bitcoin ETF Başvurusu

Bir Bitcoin ETF, önde gelen kripto paranın fiyatını takip etmek için tasarlanmış halka açık bir yatırım aracıdır; ve fondaki hisseler, geleneksel bir borsada işlem görür. Temel olarak Bitcoin ETF’ler, yatırımcıların gerçek varlığı satın alma ve saklama zorunluluğu olmadan Bitcoin’e yatırım yapmasını sağlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Salı günü yapılan bir SEC dosyalamasına göre, Invesco Galaxy Bitcoin ETF adı verilen ortak ETF, Bloomberg Galaxy Bitcoin Endeksinin verilerini takip edecek.

Yeni fon, SEC tarafından onaylanması durumunda hisselerinin işlem göreceği borsayı, borsa sembolünü ve saklama şirketini henüz açıklamadı.

SEC, Bitcoin ETF Başvurularını Sürekli Reddediyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Bitcoin ETF ile ilgili başvuruları defalarca reddetti veya erteledi. SEC’in bu kararlarındaki temel argümanı ise kripto paradaki yüksek fiyat oynaklığı ve piyasa manipülasyonu riski olarak öne çıktı.

Salı günü Washington Post’a verdiği bir röportajda, SEC Başkanı Gary Gensler, kripto paraları – bir kez daha – “son derece spekülatif bir varlık sınıfı” olarak tanımladı.

Bitcoin ETF Umutları

Bloomberg Intelligence analisti James Seyffart, Winklevoss Bitcoin Trust başvurusuyla başlayan ve SEC tarafından reddedilen ABD merkezli Bitcoin ETF başvurularının güncellenmiş bir listesini yayınladı.

İlgili Haber:  Yatırım Devi Invesco, Bir Bitcoin ETF Başlatmak İçin SEC’e Başvuru Yaptı

Ayrıca şu anda, SEC tarafından onaylanmayı bekleyen bir düzineden fazla Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor. Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine bağlı ETF’ler kapsamında ise onaylanmayı bekleyen dokuz başvuru bulunuyor. Hem Invesco hem de Galaxy Digital, geçen ay bu tür (Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı) bir fon başlatmak ilk başvuru yapan şirketler arasında idi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend