1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Varlık Yöneticisi Ruffer, Bitcoin’e 745 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptığını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Firma, hamlesinin “alışılmadık” olduğunu ancak oyunun ilerisini görmek için değerli bir yatırım olarak gördüklerini söyledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Varlık yöneticisi Ruffer, Aralık ayında Bitcoin’e 745 milyon Dolar yatırım yaptı.
  • Firma bugün bu kararlarının arkasında durduklarını ifade etti.
  • Ruffer, Bitcoin’in altına meydan okuyan bir rakip olduğuna inanıyor.

Guernsey merkezli varlık yöneticisi Ruffer, yatırımcılarına şirketin “alışılmadık” Bitcoin yatırımından emin olduğu konusunda güvence veriyor.

Binance indirim kodu

20.3 milyar Dolar değerindeki bir varlığı yöneten ve Londra ve Paris’te ofisleri bulunan firma, Aralık ayında Multi-Strategies Fonunun %2.5’ini Bitcoin’e tahsis ettiğini duyurmuştu. Bu, Bitcoin’de ortalama olarak 550 milyon Euro (bugün itibari ile yaklaşık 746 milyon Dolar) yatırıma denk geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Bitcoin, Özel Bir Varlık Sınıfı”

Ruffer ayrıca iki vekil hisse senedi aracılığıyla da Bitcoin’de yer alıyor: MicroStrategy ve Galaxy Digital şirketleri. İş zekası şirketi MicroStrategy şu anda rezervinde yaklaşık 2.5 milyar Dolar değerinde Bitcoin tutarken, Galaxy yaklaşık 600 milyon Dolara sahip.

Bugün Bitcoin fiyatının yükselmesinden firma memnun görünüyor ve ilerleyen süreçteki hareketlerini planlamakla ilgileniyor.

Ruffer yıl sonu incelemesinde, “Gerekçemiz iyi duyuruldu, ancak kısaca, portföyümüzde alışılmadık korumalar kullanma geçmişimiz var. Bitcoin ise başka bir örnek; portföye önemli ölçüde farklı bir şey getirdiğini düşündüğümüz özel bir varlık sınıfı.” değerlendirmelerini yaptı.

Ayrıca “Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesi ve finansallaşmasının uzun bir süreç olduğunu ve firma olarak buna görece erken dahil olduğumuzu düşünüyoruz.” diye ekledi.

Ruffer, yatırımının “küçük ama anlamlı” olduğunu söylüyor.

“Kripto Para Önemli Bir Tasarruf Aracı”

Aralık ayında şirket, varlığa yatırım yapmak için hedge fonlar ve teknoloji firmaları gibi bir dizi kurumsal yatırımcıya dahil oldu.

İlgili Haber:  Bitcoin Balinaları 40.000 Doların Zirve Olmadığını ve Boğa Koşusunun Daha Yeni Başladığını Düşünüyor

Ruffer’ın yatırım yapmasının altında yatan temel motivasyon ise dünyanın başlıca para birimleri enflasyonla mücadele verirken kripto paranın tasarruf sağlayan bir lütuf olarak gün yüzüne çıkması idi.

Ruffer’ın başkanı Jonathan Ruffer, geçen hafta varlığın “görünüşte anlamsız” olduğunu ancak “dünyayı nasıl gördüğümüz konusunda mutlak anlam ifade ettiğini” dile getirdi. Ruffer, Bitcoin’in “tek bir süper para birimi olarak altının konumuna meydan okuyan bir rakip haline geldiğini” de sözlerine ekledi.

Web sitelerine göre, Ruffer’ın müşterileri çoğunlukla bireyler, aileler, emeklilik fonları ve hayır kurumları olarak öne çıkıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar