10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.7 C
İstanbul

Vays ve Krogsgard: Bitcoin Zirvesini Gördü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde yükselen fiyatlara ev sahipliği yapan Bitcoin, son zamanlarda bir nebze ana akım spot ışığına geri döndü. Varlığın fiyatı kısa süre önce 19.000 doları aştı. Varlık önemli ölçüde yükselen fiyat hareketi göstermiş olsa da, tüccarlar Tone Vays ve Brian Krogsgard, mevcut yükseliş eğiliminin en azından kısa vadede zirveye çıkabileceğini söyledi.

Binance indirim kodu

Vays’ın açıklamaları

Vays, “Bu boğa koşusunun bu ay bitmesini bekliyorum” dedi. Bu boğa koşusunun Kasım veya Aralık başında bitmesi gerektiğini düşünüyorum. Ancak bir ayı piyasası beklemiyorum.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Vays, “Önümüzdeki birkaç ay içinde ya önemli bir konsolidasyon ya da büyük olasılıkla 14.000 ila 15.000 ABD doları arasında bir gerileme bekliyorum” dedi. “Ardından, 20.000 $’a geri dönmek bir veya iki ay sürecek. Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinin sonunda 20.000 $’lık bir kırılma bekliyorum. Bu yüzden belki Mart veya Nisan, 20.000 $’ın kırılmasını beklediğim zamandır. Sonra hızla yukarı çıkacağız.”

Vays, bitcoin konusundaki pozisyonuyla ilgili olarak “Bu benim şu anki bakış açım. Ancak yarın durum değişebilir” dedi.

Bitcoin’in en yüksek seviyesi, varlığın 19.892 $ ‘a ulaştığı Aralık 2017’de gerçekleşti. Madeni para, üç yıl sonra 19.000 $ seviyesini tekrar ziyaret etti. Bitcoin, haftalık grafiğindeki yedi ardışık yeşil mumla gösterilen güçlü fiyat hareketinin ardından 24 Kasım 2020’de 19.468 $’a ulaştı. CNBC, Reuters ve Fox gibi ana akım medya kuruluşları da son zamanlarda bitcoin’e dikkat çekti.

Genel olarak 2020’de, Bitcoin önemli yükselişler ve düşüşler gördü. Şubat ve Mart arasında, Covid-19 haberleri etrafında 10.500 $ ‘dan 3.860 $’ a düştü. Mayıs ayına gelindiğinde, Bitcoin kendini bir kez daha 10.000 doların önüne taşıdı. Takip eden aylarda nispeten yatay fiyat hareketleri görüldü. Bu da Temmuz ayında bir kırılmaya yol açtı.

İlgili Haber:  "Cryptoqueen" Lakaplı Avukatın New York'ta Hukuk Faaliyeti Göstermesi Yasaklandı

Krogsgard neler söyledi

Krogsgard, “Bence, Bitcoin boğa koşusu 2020 yılının Temmuz ayında, konsolidasyonun 9.200 dolar civarında kırılmasıyla başladı. 20 haftalık hareketli ortalamayı Eylül ayında 10.400 dolarda tutarak bunu onayladı” dedi.

“Birçok piyasa katılımcısı, yeni yüksek seviyelerin görülmesini ister. Şu anda piyasa çok ısınmış durumda. Ortalamaya doğru bir dönüş yapması gerekiyor. Bu da dip fiyatlarda büyük satın alma fırsatları demek. Makro ortam bitcoin’i büyük ölçüde destekliyor. ”

Bitcoin için, 20.000 $’ın üstündeki seviyeler şimdilik yabancı bölge gibi duruyor.

Krogsgard, “Bu döngüde en az bir yıllık fiyat araştırması görmeyi umuyorum. En az 50.000 $’a kadar önemli miktarda Bitcoin maruziyetini sürdürmek istiyorum” dedi.

Bazı ana akım finans oyuncuları MicroStrategy’nin 425 milyon dolarlık BTC alımı bitcoin satın alsa da, bazıları hala akıntıya direniyor. Peter Schiff tekrar tekrar altının bitcoin’den üstün olduğunu ifade etti. Warren Buffett da, önceki yıllarda Bitcoin hakkında olumsuz yorumlarda bulunmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Harun Karagülle
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar