VeChain (VET), Ethereum Classic (ETC) ve Polygon (MATIC) Fiyat Analizi – 23 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

VeChain, ayı piyasası koşullarını tersine çevirebilmek için 0.15 doların üstünü hedefliyor. Ethereum Classic’in sadece iki haftada %77 değer kaybetmesinde birçok faktör etkili oldu. Son olarak, MATIC’in boğa koşusu, 1.77 dolardaki direncini kırmasına bağlı olabilir.

blank

VeChain [VET]

blank

blank

VeChain, 20 Mayıs’ta yaşanan ani alış dalgasında %31’lik bir değer kazandı ancak yatırımcıların karlarını almasıyla beraber fiyatlar tekrardan 0.096 seviyesine kadar düştü. 4 saatlik grafikte VET, 20-SMA (kırmızı) değerinin altında işlem gördü ve bu alan aslında bir direnç çizgisi olarak da çalıştı. Yukarı yönlü bir hamle halinde kazançların 0.15 dolar ve 50-SMA (sarı) dirençlerine kadar olması mümkün olabilir. Supertrend göstergesi de (SI) alış baskısına yönelik bir işaret veriyor.  

Ancak fiyatlar 0.15 doların üstüne çıkabilirse piyasa dinamikleri boğalar lehine dönebilir. Bununla birlikte bir sonraki hedef %26’lık bir yükselişle 0.19 dolardaki 200-SMA değeri olabilir. RSI değerinde ise yatırımcılar 49-50 değerlerinin üstüne olan hamleleri dikkatle izlemeli.

Ethereum Classic [ETC]

blank

Ethereum Classic’in 175 dolardan 39.62 dolara kadar gerilemesiyle kayıplar sadece iki haftada %77.6’ya kadar ulaşmıştı. Bu düşüşü katalize eden birkaç faktör var. ETC’nin son boğa koşusunda ayı yönüne bir ayrışma yaşanmış ve alçalan üçgen formasyonunun oluşmasıyla beraber de keskin bir satış dalgası yaşanmıştı. Kısa bir süre önce gerçekleşen kripto para çöküşünde ise son birkaç gün içinde kayıplar daha da hızlandı. 54.4 dolar seviyesinde bir destek noktası bulunsa da, 65 doların üstüne bir hamle kısa vadede çok da mümkün olmayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

RSI ayı bölgesinde bulunsa da alçalan üst trend çizgisinin yukarısına bir hamle durumunda hızlı bir sıçrama yapabilir. Bir başka dip dalgasının yaşanmaması için Chaikin Money Flow (CMF) değerinde güçlü sermaye akışlarına ihtiyaç duyuluyor.

Polygon [MATIC]

blank

20 Mayıs’ta yaşanan ani alış dalgasının öne çıkan altcoinlerinden biri olan MATIC için son 24 saatte yaşanan düşüş oldukça sürpriz oldu. Bu zaman aralığında MATIC değerleri 2.2 dolardan 1.26 dolara kadar indi. Bu seviye civarında kayıplar durdurulmayı başarıldı ve 4 saatlik grafikte de bir miktar alış kaydedildi

1.77 dolar dolaylarında kritik bir direnç bulunuyor ve bu barajın aşılması durumunda fiyatlarda artış yaşanabilir. Bu direnç ayrıca 20-SMA (kırmızı) ve 50-SMA (sarı) değerleriyle de örtüşüyor. Son kripto para satış dalgasında MATIC’in RSI değeri birkaç kez aşırı alış bölgesine dokunmuştu, bu yüzden bir düzeltmenin gerçekleşmesi gecikti. OBV de, 26 Nisan-18 Mayıs tarihleri arasında yaşanan alışlardan sonra yatırımcıların karlarını aldığına işaret ediyor olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend