28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Venezuela 2 Milyon Dolarlık Bitcoin Soygununda Şüphelileri Tutukladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Venezuela gündemi Bitcoin hırsızlığı ile meşgul. Güvenlik makamları, yerel bir kripto borsasının sunucularını hacklediği ve 101 Bitcoin çaldığı iddia edilen iki şüpheliyi tutukladı.

Binance indirim kodu

Ülkeye karşı uygulanan ABD menşeli yaptırımlar, küresel ölçekte devam eden ekonomik dalgalanmanın etkileri ve zaman zaman gündeme gelen kısıtlayıcı hükümet politikaları yeterli değilmiş gibi, Venezuela’da yaşayan tüccarlar şimdi bir de hackerlarla uğraşmak zorunda.

Binance indirim kodu

İki Şüphelinin 101 Bitcoin Çaldığı Düşünülüyor

ABD’deki Federal Araştırma Bürosu’nun muadili olan Venezuela Bilimsel, Ceza ve Suç Araştırmaları Birliği (CICPC), geçtiğimiz günlerde, Venezuela ticaret platformunun sunucularına girmeyi başaran iki kişiyi duyurmuştu. Venezuela güvenlik makamlarının yaptığı son açıklamalara göre, söz konusu iki şüpheli tutuklandı. Şüphelilerin, yerel kripto borsası sunucularından 101 Bitcoin çaldığı iddia ediliyor. Bu miktarın şu anki karşılığı ise ortalama olarak 1.9 milyon Dolar değerine denk geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

33 yaşındaki José Manuel Osorio Mendoza ve 34 yaşındaki Kelvin Jonathan Diaz, Venezuela’da faaliyet gösterme yetkisine sahip yaklaşık bir düzine kripto para borsasından biri olan Bancar Exchange’in sunucularına girmek ve 1.9 milyon Dolar değerindeki Bitcoin’i çalmakla suçlanıyor. İddialara göre, Mendoza ve Diaz, platformun güvenliğini bir şekilde aşmayı başardıktan sonra kendileriyle ilişkili olan çeşitli hesaplara Bitcoin ve ulusal para birimi transferleri yaptılar. Ancak, Venezuela’da uzunca bir süredir uygulanan sıkı devlet takibinin sonucunda iki şüpheli güvenlik makamları tarafından yakalandı.

ABD Yaptırımları ve Sıkı Devlet Takibinin Üzerine Bir de Hacker Endişesi Eklendi

33 ve 34 yaşlarındaki bilgisayar korsanları izlerini gizlemek için çeşitli şaşırtma protokolleri kullansalar da, polis kripto para hırsızlarının izini Proinsa şirketine kadar izlemeyi başardı. Tutuklanan iki şüphelinin söz konusu Proinsa firması ile bağlantılarının tam olarak ne olduğu ise hala belirsizliğini koruyor.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Kripto Piyasa Hakimiyeti %51'e Geriledi

Güçlü ABD yaptırımları ve sıkı devlet politikaları ile uzun süredir mücadele eden Venezuelalı tüccarlar ise şimdi bir de bilgisayar korsanlarının olası saldırılarına karşı endişe duymaya başlamış görünüyor.

 

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar