27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Venmo Kredi Kartı Kullanıcıları, Bitcoin ve Ethereum’da Nakit Ödülleri Kazanabilecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Venmo kredi kartı kullanıcıları artık Bitcoin, Ethereum veya Litecoin şeklinde %1-3 nakit ücret geri alabilecek.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Venmo kredi kartı, kullanıcıların harcadıkları miktarın %1-3’ü kadar kripto para ödülü sunuyor.
  • Yeni özellik, PayPal’ın büyüyen kripto hedeflerini yansıtıyor.

Tanıdıklara veya tüccarlara ödeme yapmanın bir yolu olarak bilinen PayPal’ın popüler Venmo uygulaması, geçen yıl bir kredi kartı ve bir kripto satın alma hizmeti başlatmıştı. Firma, şimdi ikisini birleştiriyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash veya Litecoin ile Ödül Alınabilecek

Venmo, kredi kartı kullanıcılarının, platformun desteklediği dört kripto para olan Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash veya Litecoin’de ödenmek üzere harcama ödüllerini istemelerine izin verecek bir “kripto geri ödeme” özelliğini başlattığını duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şirket, “Kripto geri ödeme ile otomatik satın alma özelliğini kullanarak Venmo hesaplarından yapılan satın almalar, satın almayla ilişkili herhangi bir işlem ücretine sahip olmayacak ve her aylık işlemde yerleşik bir kripto para dönüştürme marjı olacak.” açıklamasını yaptı.

Venmo ve PayPal’ın Kripto Paraya Artan İlgisi

Bu yılın başlarında kullanıma sunulan Venmo’nun kredi kartı Visa ağına bağlı ve Visa’nın kabul edildiği her yerde işlem görüyor.

Venmo kredi kartı kullanıcıları, en çok harcama yaptıkları kategoride (market veya restoran gibi) %3, en çok kullanılan ikinci kategoride %2 ve diğer tüm satın alımlarda %1 ücreti geri alacaklar.

Bu, özellikle Venmo kartının yıllık bir ücreti olmadığı için, diğer birçok kredi kartına kıyasla iyi bir alternatif sunması anlamına geliyor.

Ancak diğer kredi kartlarında olduğu gibi tüketiciler, kazandıkları ödülleri (kripto para veya başka türlü) fazlasıyla aşacak yüksek bir faiz ücretine maruz kalmamak için aylık borçlarını ödemeye özen göstermelidir.

İlgili Haber:  Coinbase, İkinci Çeyrekte 1.6 Milyar Dolarlık Rekor Kâr Açıkladı; Ethereum Ticareti ise Bitcoin'i Geride Bıraktı

Venmo kullanıcıları, uygulama üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunabilirler.

Yeni “Kripto İçin Nakit Geri Ödeme” programı, ana şirket PayPal’ın kripto para hedeflerini gittikçe genişlettiğini de gösteriyor. Son aylarda CEO Dan Schulman, kripto para için cüzdan hizmetleri oluşturmayı da içeren geniş bir vizyon ortaya koydu; ve hatta kripto paranın, gelecekteki teşvik planlarının ayrılmaz bir parçası olabileceğini öne sürdü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar