Ana Noktalar

  • Bitcoin’in son zamanlardaki fiyat hareketi, yatırımcılara bir sonraki trendin neresi olabileceğine dair somut bilgiler sunmak için çok az şey yaptı.
  • Analistler, büyük ölçüde kripto para biriminin görünümünün borsa içindeki türbülans nedeniyle zayıfladığını ve bu durumun seçimler sonrasına kadar devam edebileceğini belirtiyorlar.
  • Birçok tüccar, 4. çeyreğin geri kalanının BTC için yükseliş ayı olacağına inanıyor, çünkü bu, borsadan ayrılıp bağımsız bir ivme kazanabileceği zaman olabilir.
  • Bir analist, önümüzdeki çeyrekte dezavantajın yakın olduğuna inandığını ve balinaların vergileri karşılamak için kriptolarının bir kısmını nakde çevirmek zorunda kalacaklarını açıkladı. Bu durum bir satışa yol açabilir.

Bitcoin ve tüm kripto piyasası son birkaç gün ve haftalarda ivme kaybetti.

Bu, büyük ölçüde borsa konsolide olurken boğalar ve ayılar kısa vadeli eğilimleri ateşleyemeyen borsadaki türbülans nedeniyle ortaya çıktı.

Bu yatay ticaret modeli çok uzun sürmeyebilir. Bir analist, BTC’nin vergileri karşılamak için kriptolarını satan balinaların neden olduğu bir satış görebileceğini belirtti.

O, opsiyon piyasası yapıcılarına bakarken bu hissin yansıtıldığını belirtiyor.

Borsa Konsolidasyonuna Devam Ederken Bitcoin’de İvme Yok

Borsa son zamanlarda net bir eğilim oluşturamadı ve yatırımcılar, Kongre ve Beyaz Saray tarafından henüz kabul edilmemiş olan 2. aşama teşvik paketi hakkında daha fazla bilgi bekliyor.

Seçim yaklaştıkça, yatırımcılar potansiyel olarak yeni pozisyonlar açmadan önce sonuçlarını bekliyorlar.

Bu, Bitcoin’in benzer bir cansız fiyat hareketi görmesine neden oldu. Hem boğalar hem de ayılar büyük ölçüde bir çıkmaza girdi ve kısa vadeli bir eğilimi tetikleyemedi.

Bitcoin şu anki fiyatı 11.400 dolardan marjinal olarak işlem görüyor. Bu, geçen hafta işlem gördüğü fiyat civarında.

Analist: BTC Muhtemelen Dördüncü Çeyrekte Vergiden Kaynaklanan Selloff’u Görüyor

Analistlerden biri, dördüncü çeyrekte Bitcoin ve kripto piyasası hakkında düşüş eğilimi gösterdi ve balinaların vergileri karşılamak için para çekmelerinin neden olduğu bir satış görmesini beklediğini belirtti.

İlgili Haber:  49 Milyar Dolarlık Fon Yöneticisi Avrupa'da Bitcoin ETN'yi Başlattı

“Bir 4. çeyrek mega pompayı hayal etmek benim için zor. Vergiye hazırlanmak için tüm balinalar satış yapacak. Bana kripto paraların çoğunun Singapur ve Hong Kong gibi vergi cennetlerinde olduğunu söylemediğiniz sürece durum böyle. Aylık IV’ü %30+’dan fiyatlandıran opsiyon piyasası yapıcıları arasında hissiyatlar paylaşıldı” dedi.

Opsiyon piyasası yapıcıları haklı çıkarsa, Bitcoin için önümüzdeki birkaç ay çalkantılı olabilir.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın