30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Veriler Bitcoin’in Yükselişinin Arkasındaki Gücü Nasıl Açıklıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, 2021’e olağanüstü bir başlangıç ​​yaptı ve tarihinde ilk kez 40.000 doları aştı.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı, kurumsal yatırımcıların kripto paraya ısınmasıyla ve PayPal gibi ödeme devlerinin desteğini bulmasıyla, son 12 ayda şaşırtıcı bir şekilde %400 arttı.

Binance indirim kodu

Şimdi, bireysel yatırımcılar son kazanımları ışığında gittikçe artan bir ilgiyle Bitcoin’i izliyor. Yeni bulgular, bitcoin “balinalarının” geçen ay çok sayıda bitcoin token biriktirdiğini ve bitcoin fiyatının daha önce görülmemiş yükseklere ulaşmasına yardımcı olduğunu gösteriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

San Francisco merkezli bitcoin ve kripto para borsası Kraken’deki araştırmacılar Perşembe günü yayınlanan bir raporda, “Bitcoin balinaları geçen ay boyunca süren bitcoin rallisinde 47.500 ek bitcoin biriktirdi” ifadesine yer verdi. “Sadece balina adreslerindeki toplam bitcoin sayısı tüm yılın en yüksek seviyesine, yani 11.46 milyon bitcoin’e ulaşmakla kalmadı, aynı zamanda bakiyesi 100’den fazla bitcoinden oluşan adreslerin sayısı 16.300’ü geçti.”

Bu muazzam bitcoin birikimi, yeni yılda fiyat artışının hızlanmasıyla birlikte, Bitcoin fiyatının Aralık ayına kadar %50 artmasına yardımcı oldu. Bitcoin fiyatı, yalnızca 2021’in ilk haftasında değerine %40 daha ekledi.

Bu arada, bitcoin’in “dijital altın” olarak ünü, son aylarda dünya çapında hükümetlerin piyasaları eşi görülmemiş seviyelerde para arzıyla doldurmasıyla arttı. Bu da büyük yatırımcıların bitcoin’i enflasyona karşı potansiyel bir koruma olarak kabul etmesine yol açtı.

Bitcoin için büyüyen makro durum, bitcoin’e uzun süredir inananları doğruladı. Onlar da son fiyat patlamasını kutlayarak kazançlarının tadını çıkardı.

The Breakdown podcast’inin sunucusu Nathaniel Whittemore, “Bir Rubicon tamamen yeni kategorilerdeki kurumlar ve kurumsal alıcılarla kesişti. Bireysel yatırımcı kaçırma korkusu döngüsü yeniden başlıyor. Bunların hepsi artan enflasyon beklentileri şeklinde önemli rüzgarları içeren bir makro ortama geliyor,” dedi. “Diğer makro korumalarla karşılaştırıldığında, bitcoin sadece daha ucuz değil. Aynı zamanda çok daha cazip bir yukarı yönlü potansiyele sahip. Fiyatın olduğundan daha fazla olması, hala değerinin düşük olmadığı anlamına gelmiyor.”

İlgili Haber:  Bitcoin Boğa Koşusu Sürprizlere Rağmen Nasıl Sağlam Kalabiliyor?

Ancak, bazı uzmanlar bitcoin’in bir düzeltmeye gidebileceği konusunda uyardı.

Düzeltmeler gelse de yön yukarı

FX ve kurumsal kripto para borsası LMAX Group CEO’su David Mercer, bir notta, “Geleceğin varlık sınıfı için çok parlak olduğunu düşünürken, yine de yol boyunca bazı sarsıntılar bekliyoruz,” diye yazdı.

Beklenen bu “darbelere” rağmen, bitcoin ve kripto para sektöründeki çoğu kişi, bitcoin fiyatının uzun vadede artmaya devam edeceğini öngörüyor.

Mercer: “Bu yıl, piyasalardaki belirsizlik nedeniyle fiyatın 30.000$’ı aştığını gördük. Bitcoin’in 2021 yılında 50.000$’a doğru ilerleyebileceğini önermenin mantıksız olduğunu düşünmüyoruz.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Harun Karagülle
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar