Verilere Göre Aktif Bitcoin Adresi Sayısında Nisan Ayına Göre Büyük Düşüş Var

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Blockchain analiz şirketi Glassnode’dan alınan verilere göre, Bitcoin (BTC)’deki aktif adres sayısı, rekor kırdığı 15 Nisan’daki 1.36 milyondan %47’lik bir düşüş göstererek Pazar günü 716.000 oldu.

blank

Aktif Bitcoin adresi sayısı, on-chain işlemleri, değer yerleşimi ve blockchain üzerindeki bir tıkanıklığın derecesini ölçmek için bir piyasa işareti olarak kullanılıyor. Düşen bir aktif Bitcoin adresi sayısı genellikle ayı piyasalarıyla örtüşüyor.

blank

2017 Yılındaki Çöküşte de Aktif Bitcoin Adresi Sayısı Düşmüştü

2017 yılında Bitcoin fiyatları 16 Aralık’ta 19.587 dolar iken 5 Şubat 2018 tarihinde 6.900 dolara düşünce, Bitcoin’in aktif adres sayısı da 14 Aralık 2017’deki 1.284 milyondan 25 Şubat 2018 tarihinde 528.000’e düşmüştü.

bitcoin

Glassnode’un haftalık olarak yayınlanan on-chain raporuna göre, “özellikle bu hafta on-chain talebi belirgin şekilde geriledi ve belirli on-chain metrikleri de büyük gerilemeler kaydetti”.

Negatif Haberler Bitcoin Konferansından Sonra Geldi

Bu negatif haberler Bitcoin Magazine’in, hafta sonu gerçekleşen 2021 Bitcoin Miami konferansının biletlerini tamamen satmasından sonra gerçekleşti. Miami’de toplanan 12.000’den fazla katılımcı BTC ve kripto paraların gelişimlerine desteklerini dile getirdiler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

MicroStrategy şirketi CEO’su Michael Saylor ve Twitter CEO’su Jack Dorsey gibi konuşmacılar dijital varlıklar ve bu varlıkların küresel finans sistemini nasıl değiştireceğini binlerce kişiden oluşan hayranlara anlattılar.

Konferansta ayrıca El Salvador başkanı Nayib Bukele’nin mesajı da yayınlandı. Bukele, BTC’yi ülkenin resmi para birimlerinden bir haline getirecek yasa tasarısını El Salvador meclisine sunduğunu duyurdu.

Pozitif haberler rağmen BTC fiyatları 40.000 dolar direncini aşamayarak geçtiğimiz hafta boyunca 34.000 dolar ile 39.000 dolar arasında gidip geldi.

Şimdi ise Glassnode’dan elde edilen verilere göre aktif BTC adresi sayısında geçmişte yaşanan rekorlara göre düşüşler olduğu belirlendi ve bu da analistlere göre Bitcoin için mevcut negatif havaya katkıda bulunmuş olabilir.

Elon Musk, Twitter hesabından paylaştığı kırık kalp emojisiyle beraber #Bitcoin yazmasıyla beraber Bitcoin’in yukarı hamlesini durdurmuştu. Musk ayrıca kendi şirketi Tesla’nın BTC ile ödemeleri durdurduğunu açıklamasıyla beraber, Bitcoin’de yaşanan düşüş dalgasının fitilini ateşlemişti. Bunun ardından Çin’den gelen olumsuz haberler ile beraber de Bitcoin madenciliği Çin bölgesinde tehlikeye girmiş, bu da BTC piyasalarını olumsuz yönde etkilemişti. Bitcoin fiyatları o tarihten bu yana 34.000 dolar ile 39.000 dolar arasında giip geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend