27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Verilere Göre Aktif Bitcoin Adresi Sayısında Nisan Ayına Göre Büyük Düşüş Var

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Blockchain analiz şirketi Glassnode’dan alınan verilere göre, Bitcoin (BTC)’deki aktif adres sayısı, rekor kırdığı 15 Nisan’daki 1.36 milyondan %47’lik bir düşüş göstererek Pazar günü 716.000 oldu.

Binance indirim kodu

Aktif Bitcoin adresi sayısı, on-chain işlemleri, değer yerleşimi ve blockchain üzerindeki bir tıkanıklığın derecesini ölçmek için bir piyasa işareti olarak kullanılıyor. Düşen bir aktif Bitcoin adresi sayısı genellikle ayı piyasalarıyla örtüşüyor.

Binance indirim kodu

2017 Yılındaki Çöküşte de Aktif Bitcoin Adresi Sayısı Düşmüştü

2017 yılında Bitcoin fiyatları 16 Aralık’ta 19.587 dolar iken 5 Şubat 2018 tarihinde 6.900 dolara düşünce, Bitcoin’in aktif adres sayısı da 14 Aralık 2017’deki 1.284 milyondan 25 Şubat 2018 tarihinde 528.000’e düşmüştü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

bitcoin

Glassnode’un haftalık olarak yayınlanan on-chain raporuna göre, “özellikle bu hafta on-chain talebi belirgin şekilde geriledi ve belirli on-chain metrikleri de büyük gerilemeler kaydetti”.

Negatif Haberler Bitcoin Konferansından Sonra Geldi

Bu negatif haberler Bitcoin Magazine’in, hafta sonu gerçekleşen 2021 Bitcoin Miami konferansının biletlerini tamamen satmasından sonra gerçekleşti. Miami’de toplanan 12.000’den fazla katılımcı BTC ve kripto paraların gelişimlerine desteklerini dile getirdiler.

MicroStrategy şirketi CEO’su Michael Saylor ve Twitter CEO’su Jack Dorsey gibi konuşmacılar dijital varlıklar ve bu varlıkların küresel finans sistemini nasıl değiştireceğini binlerce kişiden oluşan hayranlara anlattılar.

Konferansta ayrıca El Salvador başkanı Nayib Bukele’nin mesajı da yayınlandı. Bukele, BTC’yi ülkenin resmi para birimlerinden bir haline getirecek yasa tasarısını El Salvador meclisine sunduğunu duyurdu.

Pozitif haberler rağmen BTC fiyatları 40.000 dolar direncini aşamayarak geçtiğimiz hafta boyunca 34.000 dolar ile 39.000 dolar arasında gidip geldi.

Şimdi ise Glassnode’dan elde edilen verilere göre aktif BTC adresi sayısında geçmişte yaşanan rekorlara göre düşüşler olduğu belirlendi ve bu da analistlere göre Bitcoin için mevcut negatif havaya katkıda bulunmuş olabilir.

İlgili Haber:  Bitcoin'in 11.000 Doları Yeniden Test Etmeye Hazırlandığını Gösteren Üç Gösterge

Elon Musk, Twitter hesabından paylaştığı kırık kalp emojisiyle beraber #Bitcoin yazmasıyla beraber Bitcoin’in yukarı hamlesini durdurmuştu. Musk ayrıca kendi şirketi Tesla’nın BTC ile ödemeleri durdurduğunu açıklamasıyla beraber, Bitcoin’de yaşanan düşüş dalgasının fitilini ateşlemişti. Bunun ardından Çin’den gelen olumsuz haberler ile beraber de Bitcoin madenciliği Çin bölgesinde tehlikeye girmiş, bu da BTC piyasalarını olumsuz yönde etkilemişti. Bitcoin fiyatları o tarihten bu yana 34.000 dolar ile 39.000 dolar arasında giip geliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar