1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

Verilere Göre Bitcoin Fiyatı Nisan Ayında Daha da Yükselebilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin yılın başından beri hızlı bir yükseliş gösterirken Mart ayında bu ivmesini kaybetmişti.

Binance indirim kodu

Ekimde başlayan boğa koşusunda %500 fiyat artışına sahne olan Bitcoin fiyatları Mart ayında 60.000 dolar seviyesine tırmanıp tüm zamanların en yüksek rekorunu kırmıştı. Ancak bu tırmanış Ocak ve Şubat başındaki yatay seyrine benzer bir şekilde sona erdi.

Binance indirim kodu

Şimdi ise, geçtiğimiz yıllardaki verilere bakarsak Mart ayında yaşanan kayıpların, yatırımcılar arasındaki iyimser tablo sayesinde genellikle Nisan ayında yaşanan rallilerle birlikte gittiğini görüyoruz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Nisan Sonu 80.000’leri Görebiliriz”

Bitcoin ve kripto para borsası CoinCorner CEO’su Danny Scott’un Twitter’dan yaptığı açıklamalarda şöyle dedi: “Her zaman olduğu gibi Bitcoin’deki potansiyel fiyat dalgalanmaları birden çok düşünce sürecine bölünebilir. Yılın hangi zamanında olduğumuz fiyatları etkileyen bir faktör olabilir ve Nisan ayı her zaman göze çarpan bir ay olmuştur çünkü ABD ve Birleşik Krallık’ta mali yılı bu ayda biter. Bu açıdan bakacak olursak fiyatlar yükselişe geçebilir. Son yıldaki verilere bakacak olursak Nisan ayında Bitcoin’de ortalama 51%’lik bir kazanç oranı görüyoruz. Bu oranı da güncel fiyatlara uyarlarsak Nisan 2021’in sonunda Bitcoin’i 80.000 doların üstünde görebiliriz. Son 10 yılda Bitcoin fiyatlarının düştüğü sadece iki yıl olmuş, bunlar da 2014’te ve 2015’te sırayla -%6 ve -%4 şeklinde gerçekleşmiş. Ayrıca son on yılda Mayıs aylarında da Bitcoin’in negatif seyrettiği yıllar bunlardan ibaret. Bu yüzden bu yaklaşımımızda gerçekten bir haklılık payı olabilir diye düşünüyorum.”

Scott ayrıca önceki negatif nisan ve mayısların Bitcoin’de ayı piyasası hakimken gerçekleştiğini hatırlattı ve bu hesaplamaları yaparken piyasanın güncel durumunun da dikkate alınması gerektiğinin altını çizdi.

Bazı Uzmanlar Bu Yaklaşıma Mesafeliler

Ancak Bitcoin’in nisan aylarındaki güçlü performansının bir tesadüften öte olmadığını savunanlar da var. Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatları ile ilgili veri sağlama sitesi CoinGecko COO’su Booby Ong ise yaptığı açıklamalarda şöyle dedi: “Bitcoin’in Nisan aylarındaki yükselişini açıklayacak mantıklı bir neden yok. Belki de Bitcoin’in geçtiğimiz yıllarda da Mart aylarındaki düşük performansından sonra gelen bir tepki yükselişi olarak değerlendirebiliriz.”

İlgili Haber:  Binance, Hisse Senedi Tokenleri ile Menkul Kıymet Yasalarını İhlal Mi Etti?

Ong ayrıca Nisan aylarındaki yükseliş trendine inanan insan sayısının artması durumunda Nisan aylarında gerçekten de bir yükseliş görülebileceğini söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar