29 Mayıs 2022, Pazar
25.5 C
İstanbul

Verilere Göre Dogecoin ve Shiba Inu Gibi Altcoinler Kripto Para Kullanıcılarının Sayısını %54 Arttırdı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin ve Shiba Inu gibi altcoinlerin popülaritesi, kripto para borsası Crypto.com verilerine göre yılın ikinci çeyreğinde kripto para kullanıcılarının sayısında %54’lük bir yükseliş sağladı.

Binance indirim kodu

Kripto Para Kullanıcılarının Sayısı 221 Milyonu Aştı

Bu yılın Nisan ayında 132 milyon adet olan kripto para kullanıcısı sayısı Haziran ayı sonunda 221 milyona kadar yükselmişti.

Binance indirim kodu

Daha eski ve fiyatı bir nebze oturmuş olan Bitcoin ve Ethereum’a göre çok yüksek fiyat dalgalanlamarı ile beraber büyük kazançlar vaat eden altcoinler geçtiğimiz aylarda yatırımcıların ilgisini çekmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şu anda piyasa değeri olarak dünyanın en büyük sekizinci kripto parası olan Dogecoin, bu yıl %4.175 yükseliş kaydederek Bitcoin’in %35’lik, Ethereum’un ise %208’lik yükselişlerini büyük bir fark ile geride bırakmıştı.

2020 yılının Ağustos ayında kurulan yeni bir kripto para olan Shiba Inu ise 10 Mayıs’ta 0.00003628 dolar ile zirve yapmasının ardından yatay bir seyir izliyor.

Sembolleri olarak Shiba Inu cinsi köpekleri seçen iki kripto para da genel kripto topluluğu tarafından büyük ölçüde benimsendi.

Dogecoin artık ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase üzerinden de alınıp satılabilirken Shiba Inu ise Hindistan’ın en büyük kripto para borsası olan bir Binance şirketi WazirX üzerinde listeleniyor.

Bitcoin ve Altcoin Piyasası Rekor Hızla Büyüyor

Giderek daha fazla sayıda kurumsal yatırımcının dijital varlıkları benimsemeleriyle birlikte kripto para sektörü de sürekli genişliyor. Küresel kripto para kullanıcılarının sayısının 100 milyondan 200 milyona çıkması yalnızca 4 ay sürerken, bir dönüm noktası olan 100 milyon kullanıcı sayısına ulaşılması yıllar almıştı.

2021 yılının ikinci yarısı, Tesla’nın elektrikli otomobil satışı için Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesi (bu gelişme sonradan Elon Musk tarafından askıya alındı) ve MicroStrategy’nin Bitcoin’e devamlı bir şekilde yatırım yapmasıyla beraber kripto para adaptasyonunun hızlı ilerlediği bir dönem oldu. El Salvador da bir süre önce ülkenin resmi para birimlerine Bitcoin’i de eklemesiyle beraber dünya üzerinde Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke olmuştu.

İlgili Haber:  Altcoin Piyasası: Polygon, Polkadot ve ICP Tokenleri Son 24 Saatte %10’un Üzerinde Düşüş Yaşadı

Bitcoin fiyatı son zamanlarda büyük bir toparlanma yaşıyor. Psikolojik bir seviye olan 40.000 doları aylar sonra yeniden aşan BTC, bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatte %0.67’lik bir yükseliş ile 40.204 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar