3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Verizon Haber Merkezi, Mutlak Şeffaflık İçin Blok Zinciri kullanacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bugün yapılan bir basın açıklamasına göre Verizon Haber Merkezi, kurumsal hesap verebilirlik çıtasını yükseltmek için tasarlanmış, blok zinciri tabanlı ve açık kaynaklı bir haber merkezi ürününü duyurdu. Tam Şeffaflık adı verilen bu platformla şirketin, kendi haber bültenlerini halka açık bir blok zincirinde sabit bir şekilde belgelemeyi amaçladığı belirtildi.

Binance indirim kodu

Bir Verizon temsilcisi tarafından yapılan açıklama doğrultusunda şirket, dün platform üzerinden ilk haberini yayınladı. Hikayenin yayınlanmasının ardından eklenen bazı değişiklikler de kaydedildi. Ancak temsilci, şu anda blok zincirinde yalnızca metin değişikliklerinin izlenmekte olduğunu belirtti.

Binance indirim kodu

Son yıllarda yalan haberler, olayları doğrulayabilme ve sansür hem sosyal medya hem de geleneksel medya için ciddi sorunlara neden oldu. Verizon’un yaptığı açıklamada, 2020 Edelman Güven Barometresi, dünyadaki insanların medyadaki şüphelerinin bir göstergesi olarak kaydedildi. Edelman’ın 19 Ocak “Güven Barometresi” raporuna göre, dünya genelinde insanların %57’sinin medyalarına tam olarak güvenemeyeceklerini düşündükleri belirtildi. Ek olarak, katılımcıların %76’sının ise yanlış bilgilerin silah haline getirilmesiyle ilgili endişelerini dile getirdiği açıklandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

İnsanları bilgiye tam anlamıyla bağlayan bir teknoloji şirketi olarak, Tam Şeffaflık platformunu pazara sunmaktan dolayı heyecan duyduklarını ifade eden Verizon Baş İletişim Sorumlusu Jim Gerace, bu proje neticesinde kendi sessiz yöntemiyle kurumsal hesap verebilirliği ve güveni sağlamaya yardımcı olabilecek bir ürün ortaya koyduklarını söyledi.

Dünyanın herhangi bir yerinde olup da şeffaflığı kendileri kadar önemseyen tüm kuruluşlara seslenen Gerace, bu kuruluşları blok zinciri tarafından doğrulanmış iletişim uygulamalarını benimsemeye davet ettiğini vurguladı.

Şirket daha önce de blok zinciriyle ilgilenmişti

Verizon’un, Tam Şeffaflık platformunun kurumsal şeffaflık ve sorumluluk için yeni bir standart oluşturacağını umduğunun altı çizildi. Verizon Haber Merkezi’nde yayınlanan tüm haber bültenlerinin, sonraki değişikliklerin izlenebilmesi ve bağlama oturtulabilmesi için şifreleme ilkeleri kullanılarak güvence altına alınacağı ve birbirine bağlanacağı açıklandı.

İlgili Haber:  Ocak Ayında %100 Kazanç Elde Eden ETH'nin Sıradaki Hamlesi Ne Olacak?

Bu çaba, pazarlama şirketi Huge ile blok zinciri veri depolama şirketi MadNetwork ve kâr amacı gütmeyen blok zinciri uygulama kuruluşu AdLedger arasındaki iş birliğinin bir sonucu olarak ortaya koyuldu.

Tam Şeffaflık, Verizon Haber Merkezi’nin blok zinciri tabanlı çözümlerine dair ilk keşfi olmamakla birlikte şirket, güvenliği iyileştirmek için 2020’nin başlarında da blok zinciri teknolojisini yakından incelemişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar