1 Ekim 2022, Cumartesi
22.9 C
İstanbul

Visa: 2021’de Kripto Para Bağlantılı Kartlardan 1 Milyar Doların Üzerinde Harcama Yapıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ödeme devi Visa, 2021’in ilk yarısında kripto para bağlantılı kartları kullanarak 1 milyar Doların üzerinde harcama yapıldığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Küresel ödeme devi Visa, 2021 yılında şimdiye kadar kendi kartları kullanılarak 1 milyar Doların üzerinde kripto para ile ilgili harcama yapıldığını açıkladı.
  • Visa CFO’su ise gelecekte “kripto parayı daha kullanışlı hale getirmek için” planları olduğunu ifade etti.

Finansal hizmetler devi Visa, 2021’in ilk yarısında kendi kartlarında 1 milyar Doların kripto para harcaması yapıldığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Visa ve Kripto Para Endüstrisi

Şirket, dünya çapındaki 70 milyondan fazla müşterisinin dijital varlıklarını dönüştürmesine ve onlarla ödeme yapmasına izin vermek için FTX ve Coinbase borsaları da dahil olmak üzere 50’den fazla kripto para ticaret platformu ile işbirliği yaptı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Visa’nın kripto para başkanı Cuy Sheffield bugün Business Insider’a verdiği demeçte, kripto para ticareti yapan ve elinde kripto para tutan müşterilerin sayısında önemli bir artış olduğunu belirtti.

CNBC’ye konuşan Visa CFO’su Vasant Prabhu ise şirketin “kripto parayı daha kullanışlı bir hale getirmeyi ve diğer tüm para birimleri ile eşit seviyede bir ekosistem yaratmayı” hedeflediğini söyledi.

Mart ayı sonlarında Visa, ödeme ağında USD Coin kullanılarak yapılan işlemlere izin vereceğini duyurmuştu. Bu ayın başında hayata geçirilen bir pilot uygulamada ise kripto ticaret platformu Crypto.com’dan, Visa’nın dijital varlık bankası Anchorage’daki Ethereum adresine bir USDC işlemi gönderildiği görüldü.

Visa, Kurumsal Olarak Kripto Paraya Yatırım Yapmayı Düşünmüyor

Ancak Visa’nın, Tesla ve MicroStrategy gibi kendi kurumsal kasasından Bitcoin veya diğer kripto paralara yatırım yapma gibi bir planı yok. Prabhu konu ile ilgili, “Bugün bilançomuzda kripto para bulundurmuyoruz. Şirket olarak Dolar, Pound veya Euro gibi ödeme aldığımız veya insanlara ödeme yaptığımız para birimlerine sahip olmayı tercih ediyoruz. İlerleyen süreçte de kripto paraya yatırım yapma planımız yok çünkü genellikle ödeme alma şeklimiz veya insanlara ödeme yapma şeklimiz bu değil.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar