9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

Visa CEO’su Kripto Para Dünyası İçin Umutlu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Visa CEO’su, gelecekte Visa ağında daha fazla dijital para biriminin çalışacağı konusunda iyimser görünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Visa CEO’su Alfred Kelly, kripto para birimlerinde büyük potansiyel gördüğünü söyledi.
  • Bir bankaya kaydı bulunmayan insan sayısının yüksek olduğu ülkelerde dijital varlıkların çok daha faydalı olacağı düşünülüyor.
  • Ancak, Visa’nın yeni ortaya çıkan teknolojiyi tam olarak benimsemesi birkaç yıl alabilir.

Ödeme devi Visa’nın CEO’su Alfred Kelly, önümüzdeki yıllarda dijital para birimlerinde büyük bir potansiyel gördüğünü ve özellikle önemli sayıda bankasız insanın bulunduğu gelişmekte olan pazarlarda bu potansiyelin çok daha yüksek olduğunu belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Visa’nın Kripto Para Birimlerini Tam Olarak Benimsemesi Birkaç Yıl Sürebilir

Kelly, “Kripto, dünyadaki ödemelerin gelişmekte olan bir parçası. Nihayetinde, Visa ağında dijital para birimlerinin daha düzenli bir şekilde çalıştığını görebiliriz; ancak bu birkaç yıl alabilir.” dedi.

Visa, kısa süre önce, ABD’deki 11.000 finans kuruluşuna ve 2.700 fintech geliştiricisine veri alışverişinde yardımcı olan Plaid’i satın aldı.

Kelly, “Biz bir ağız ve giderek farklı ağların bir araya geldiği çok daha kapsamlı bir ağ olma yolunda ilerliyoruz.” dedi. Kelly, ayrıca, “Plaid, en basit düzeyinde, bilgiyi taşıdığımız ve üzerinde birden fazla ağa sahip olma arzusu duyduğumuz bir başka ağdır.” diye ekledi.

Visa CEO’su, kripto para biriminin en büyük avantajlarından birinin, geleneksel hesaplara erişimi olmayan dünya çapındaki 1.7 milyar bankasız insana ulaşma becerisi olduğunu vurguladı.

Dünya Üzerinde 1.7 Milyar Bankasız İnsan Var

Kelly, “Dünya üzerinde 1.7 milyar bankasız insan var, hangi ülkede yaşıyorlarsa yaşasınlar. Biz Visa olarak kesinlikle her araca açığız. Bu, paranın dünya çapında dolaşımını kolaylaştırmaya yardımcı olur. Bu değişime katkı sunmak istiyoruz.” diye belirtti.

İlgili Haber:  DeFi Borçları Nedir? DeFi Kredileri Nasıl Kullanılır?

Aynı zamanda Visa, kendi merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC’ler) çıkardıkları takdirde merkez bankalarıyla da işbirliği yapmayı planlıyor. Kelly, bu projelerin çoğunun henüz geliştirme sürecinde olduğunu ancak şirketin bu çabalarının gelecekte meyvelerini vereceğini aktardı.

Visa CEO’su, “Gelecek için dijital para birimleri geliştirirken, dünya çapındaki merkez bankalarıyla çalışmaya da devam ediyoruz.” diyerek açıklamasını tamamladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar