Visa Destekli Anchorage Uniswap ve DeFi Tokenlerine Desteğini Artırıyor

0
162

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Dijital varlıkları saklama hizmeti sunan Anchorage, güvenli depolama hizmetine Uniswap’ın UNI tokeni de dahil olmak üzere beş yeni DeFi tokeni ekledi.

Binance indirim kodu

Visa destekli kripto saklama servisi Anchorage, kurumların ve finansal danışmanların ortaya çıkan alternatif finansal ekosistem ile etkileşimini kolaylaştırma amacıyla, bir dizi önde gelen DeFi protokolünü hizmetine ekledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Anchorage, Uniswap borsasına bağlı olan ve yakın zamanda piyasaya sürülen UNI tokeni de dahil olmak üzere beş DeFi tokeni için destek vermeye başladı. Ayrıca, dağıtık borsa ve endeksleme protokolü olan Balancer, borç verme platformu Aave, getiri optimizasyon protokolü Yearn Finance ve DeFi sigorta sağlayıcısı Nexus Mutual’dan tokenler de Anchorage servisine eklendi.

Bahsi geçen beş token de, DeFi protokollerinin yönetiminde işlem gören birer hisseyi temsil ediyor. Tüm bu tokenler toplu olarak kullanıcı yatırımlarından milyarlarca dolar fon toplamayı başardılar ve token sahiplerinin token takaslarını kolaylaştırmasına, kredi oluşturmasına ve/veya yatırılan varlıklardan faiz kazanmasına olanak sağladılar.

DeFi pazarı 9 milyar dolara çıktı

Anchorage, müşterileri adına dijital varlıkların anahtarlarını son derece güvenli ortamlarda tutuyor. Yeni eklenen güncellemeler, kurumsal müşterilerin ve yeni girişimcilerin hızla büyüyen DeFi dünyasına güvenle yatırım yapmalarını kolaylaştırıyor. DeFi Pulse’a göre, DeFi’de tutulan miktar Haziran sonunda 2 milyar doların altındayken bugün 9 milyar doların üzerine çıktı ve Uniswap’ın UNI tokeni 16 Eylül’de piyasaya sürüldüğünden bu yana 60%’tan fazla büyüme elde etti.

DeFi protokolleri, akıllı sözleşmelerde bulunan kod üzerinden çalışırlar ve örnek verilecek olursa; farklı kripto varlıklarındaki krediler için teminat olarak bir dizi kripto varlığını yatırmayı -banka gibi merkezi bir kurumdan geçmeden- kolayca gerçekleştirebilirler. Ancak protokoller otomatik olarak işlese de, mevduatlar için faiz oranları belirleme veya ortaklık oluşturma gibi kararlar hala insan müdahalesi gerektirir. UNI gibi yönetim tokenleri, bu tür kararlar için oy kullanma haklarını temsil ederler. Kullanıcılar belirli sayıda token göndererek veya “stake” ederek bir oylama gerçekleştirebilirler. Yönetim tokenleri ayrıca kullanıcılar arasında takas da edilebilir ki bu onları potansiyel olarak kazançlı yatırımlar haline getirebilir; protokollerin değeri arttıkça, onları kontrol etme amaçlı oyların da değeri artmaktadır.

İlgili Haber:  DeFi Patlaması Devam Ederken Compound’daki Toplam Borç Verme Seviyesi 15 Milyar Dolara Ulaştı

Anchorage, daha önce de Bitcoin ve Ethereum gibi daha yerleşik dijital varlıklara ek olarak, aralarında Compound ve Maker kredi hizmetleri de dahil olmak üzere diğer DeFi protokollerini desteklemişti. Bununla birlikte atılan son adımlar ve DeFi’nin sağladığı kazanç fırsatları da düşünülürse, kripto dünyasında daha geniş çaplı bir değişimin rüzgarı estiği söylenebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?