VISA, Ethereum’daki İlk Kripto Para İşlemini Gerçekleştirdi

Visa, stablecoin USD Coin kullanılarak işlem yapılmasına izin vereceğini duyurdu.

Haberin Özeti

  • Visa, ödeme ağında işlem yapmak için kullanılacak USD Coin desteğini duyurdu.
  • Duyuru, ödeme devi için kripto para endüstrisine yönelik genişlemenin önemli bir parçası.

Visa, bugün, ödeme ağında işlem yapmak için USD Coin kripto paranın kullanımına izin vereceğini duyurdu. Bu ayın başlarında yapılan bir denemede Crypto.com, Visa’nın kripto saklama hizmeti Anchorage’daki Ethereum adresine bir USDC işlemi gönderdi.

Visa, Ethereum Blockchain’i Kullanacak

Bugün yapılan duyuruya göre, Visa’nın Ethereum blok zincirini kullanması, işlem gerçekleşmeden önce kripto paraları fiat paraya dönüştürme ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

USD Coin, ABD Dolarına sabitlenmiş bir stablecoin’dir.

Visa’nın bu politikası, BNY Mellon, MicroStrategy ve PayPal gibi büyük kurumların kripto endüstrisine entegre olduğu bir zamanda geliyor. Bu ayın başlarında Tesla, Bitcoin’e 1.5 milyar Dolarlık bir yatırım yaparak, kripto endüstrisinin büyük yatırımcılar için ne kadar çekici olduğunu kanıtladı.

Visa tarafından yapılan açıklamada, “Dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerin kripto paraya erişme, bunları tutma ve kullanma talebinin arttığını görüyoruz ve müşterilerimizden tüketiciler için bu erişimi sağlayan ürünler oluşturabilmek için talep alıyoruz.” ifadesi kullanıldı.

Talebin Önemli Bir Bölümü Latin Amerika’dan Geliyor

Bu artan talebin önemli bir kısmı, tüketicilerin kripto paraya sadece şişirilmiş ulusal para birimlerine karşı bir önlem olarak değil, aynı zamanda bir harcama aracı olarak erişmek istediği Latin Amerika’dan geliyor. Geçen ay yapılan bir Visa anketine göre, Latin Amerika’daki tüm kredi kartı kullanıcılarının %25’i, ödeme işlemcileri onlara bu fırsatı verirse kripto para ile ödeme yapmak istiyor.

Ancak Visa’nın kripto endüstrisindeki rolü burada bitmiyor. CEO Al Kelly’ye göre, Visa ayrıca “Visa kimlik bilgileriyle Bitcoin satın alınmasını sağlamak.” istiyor.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
  Dogecoin Yükselmeye Devam Ederken Kripto Paranın Küresel Piyasa Değeri 1.2 Trilyon Doları Geçti

Bir Cevap Yazın