9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Visa, Sanatçıların ve Küçük İşletmelerin NFT Piyasasına Girmelerine Yardımcı Olacak

Önemli Gelişmeler

Finansal hizmetler devi Visa ve NFT sanatçısı Micah Johnson, dijital içerik oluşturucuların ve küçük işletmelerin NFT piyasasını ve kripto parayı kullanmayı öğrenmelerine yardımcı olmak için bir girişim başlattı.

blank

Haberin Özeti

  • Finansal hizmetler devi Visa ve NFT sanatçısı Micah Johnson, dijital içerik oluşturucuların NFT’leri ve kripto parayı kullanmayı öğrenmelerine yardımcı olmak için bir girişim başlattı.
  • Visa, Ağustos ayında 150.000 Doların üzerinde bir değerden bir CryptoPunks NFT’si satın almıştı.

Visa, Ağustos ayında yaklaşık 150.000 Dolar değerinde bir CryptoPunks NFT’si satın alarak yeni yükselen NFT piyasasına önemli bir adım attı. Bu satın alma faaliyetinden kısa bir süre sonra da CryptoPunks NFT satışları adeta “patladı”.

blank

Visa ve NFT Piyasası

Finansal hizmetler devi, şimdilerde ise yeni başlatılan bir girişim sayesinde daha da geniş bir içerik oluşturucu kitlesine NFT’ler hakkında farkındalık sağlamak istiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bugün Visa, NFT karakteri Aku’nun yaratıcısı olan ünlü kripto sanatçısı Micah Johnson ile ortaklaşa bir NFT merkezli girişim başlattı. Visa ve Johnson ortaklığı, sanatçıların ve küçük işletme sahiplerinin, NFT’lerin nasıl çalıştığını ve piyasada nasıl satış yapıldığını daha iyi anlamalarına yardımcı olmak istiyor.

NFT: Dijital Rönesans

Visa, yeni girişimde yer almak isteyen içerik oluşturucular için yakında bir açık çağrı yapacak. Firma, gruba sponsor olacak ve ayrıca danışmanlık hizmeti verecek. Visa, bunun yanında sanatçılar ve Visa’nın ödeme ortakları arasında “pozitif ilişki geliştirmeye çalışacak”.

Visa başkan yardımcısı ve kripto bölümü başkanı Cuy Sheffield konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Sanat ve içerik oluşturma dünyasında bir çeşit dijital rönesansın başlangıcında olduğumuza inanıyoruz. Bu, kültür ve ticaretin kesiştiği noktada topluluklar oluşturan sanatçılar, müzisyenler, yazarlar, fotoğrafçılar ve küratörlerden oluşan ve her geçen gün daha da gelişen bir ekosistem.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Visa Ethereum Ağı Üzerinde USDC ile Transfer İşlemlerini Başlatıyor

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend