5 Ağustos 2022, Cuma
30.6 C
İstanbul

Visa, Sanatçıların ve Küçük İşletmelerin NFT Piyasasına Girmelerine Yardımcı Olacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Finansal hizmetler devi Visa ve NFT sanatçısı Micah Johnson, dijital içerik oluşturucuların ve küçük işletmelerin NFT piyasasını ve kripto parayı kullanmayı öğrenmelerine yardımcı olmak için bir girişim başlattı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Finansal hizmetler devi Visa ve NFT sanatçısı Micah Johnson, dijital içerik oluşturucuların NFT’leri ve kripto parayı kullanmayı öğrenmelerine yardımcı olmak için bir girişim başlattı.
  • Visa, Ağustos ayında 150.000 Doların üzerinde bir değerden bir CryptoPunks NFT’si satın almıştı.

Visa, Ağustos ayında yaklaşık 150.000 Dolar değerinde bir CryptoPunks NFT’si satın alarak yeni yükselen NFT piyasasına önemli bir adım attı. Bu satın alma faaliyetinden kısa bir süre sonra da CryptoPunks NFT satışları adeta “patladı”.

Binance indirim kodu

Visa ve NFT Piyasası

Finansal hizmetler devi, şimdilerde ise yeni başlatılan bir girişim sayesinde daha da geniş bir içerik oluşturucu kitlesine NFT’ler hakkında farkındalık sağlamak istiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bugün Visa, NFT karakteri Aku’nun yaratıcısı olan ünlü kripto sanatçısı Micah Johnson ile ortaklaşa bir NFT merkezli girişim başlattı. Visa ve Johnson ortaklığı, sanatçıların ve küçük işletme sahiplerinin, NFT’lerin nasıl çalıştığını ve piyasada nasıl satış yapıldığını daha iyi anlamalarına yardımcı olmak istiyor.

NFT: Dijital Rönesans

Visa, yeni girişimde yer almak isteyen içerik oluşturucular için yakında bir açık çağrı yapacak. Firma, gruba sponsor olacak ve ayrıca danışmanlık hizmeti verecek. Visa, bunun yanında sanatçılar ve Visa’nın ödeme ortakları arasında “pozitif ilişki geliştirmeye çalışacak”.

Visa başkan yardımcısı ve kripto bölümü başkanı Cuy Sheffield konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Sanat ve içerik oluşturma dünyasında bir çeşit dijital rönesansın başlangıcında olduğumuza inanıyoruz. Bu, kültür ve ticaretin kesiştiği noktada topluluklar oluşturan sanatçılar, müzisyenler, yazarlar, fotoğrafçılar ve küratörlerden oluşan ve her geçen gün daha da gelişen bir ekosistem.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar