Visa USD Coin (USDC) İşlemlerini Başlatıyor

Visa, USD Coin (USDC) stabilcoin’inin işlemlerini belirli kredi kartlarıyla uyumlu hale getirmek için blok zinciri hizmetleri şirketi Circle ile iş birliği yaptı.

Çarşamba günü yayımlanan bir Forbes makalesinde; Circle’ın, Visa’nın Fast Track programını tamamlamasının ardından önümüzdeki yıl Visa’nın, işletmelerin doğrudan kartı kullanan herhangi bir işletmeden USDC ödemeleri almasına ve göndermesine olanak tanıyan bir kredi kartı çıkaracağı açıklandı.

Visa’nın kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield, Forbes’a konuşarak bunun, işletmelerin USDC bakiyesi harcayabilmesini sağlayacak ilk kurumsal kart olacağını ilan etti.

Bu iş birliğinin, sınır ötesi Visa dostu şirketler arasındaki USDC işlemlerini yakın bir tarihte kolaylaştıracağı kaydedildi. Öte yandan ödeme devi, salı günü BlockFi ile Bitcoin’de (BTC) ödül puanları ödeyen bir kredi kartı getirecek bir anlaşmaya daha imza attığını açıkladı.

Visa, müşterilere kolaylık sağlayabilecek önemli bir değer sunuyor

Geçtiğimiz günlerde yirmi beş cüzdan sağlayıcısı, kart sağlayıcısının Fast Track planını atlayarak Visa’nın USDC geçişine zemin hazırladığını belirtti.

Visa’yı birçok ağın ortak bir ağı olarak düşünmeye devam ettiklerini belirten Sheffield, blok zinciri ağlarının ve USDC gibi sabit coinlerin sadece ek ağlar olduğunu ve bu nedenle Visa’nın, müşterilerin erişimini ve tüccarların harcama yapmalarını sağlama konusunda sunabileceği önemli bir değerin var olduğunu düşündüklerini ifade etti.

PayPal’ın platformunda dijital varlıkları başlatmasına ek olarak büyük ana akım finans oyuncularının ciddi miktarlarda Bitcoin satın alımlarıyla birlikte kripto kullanımının 2020’de önemli ölçüde artış kaydettiği görüldü.

Bu yılın başlarında Coinbase de Visa’nın ana üye listesine katılarak ödeme kartı çıkarma imkanı elde etti.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
  Bitcoin 25.000 Dolar Bariyerini Aşarak Visa'nın Piyasa Değerini Geçti

Bir Cevap Yazın