5 Temmuz 2022, Salı
20.7 C
İstanbul

Visa USD Coin (USDC) İşlemlerini Başlatıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Visa, USD Coin (USDC) stabilcoin’inin işlemlerini belirli kredi kartlarıyla uyumlu hale getirmek için blok zinciri hizmetleri şirketi Circle ile iş birliği yaptı.

Binance indirim kodu

Çarşamba günü yayımlanan bir Forbes makalesinde; Circle’ın, Visa’nın Fast Track programını tamamlamasının ardından önümüzdeki yıl Visa’nın, işletmelerin doğrudan kartı kullanan herhangi bir işletmeden USDC ödemeleri almasına ve göndermesine olanak tanıyan bir kredi kartı çıkaracağı açıklandı.

Binance indirim kodu

Visa’nın kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield, Forbes’a konuşarak bunun, işletmelerin USDC bakiyesi harcayabilmesini sağlayacak ilk kurumsal kart olacağını ilan etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu iş birliğinin, sınır ötesi Visa dostu şirketler arasındaki USDC işlemlerini yakın bir tarihte kolaylaştıracağı kaydedildi. Öte yandan ödeme devi, salı günü BlockFi ile Bitcoin’de (BTC) ödül puanları ödeyen bir kredi kartı getirecek bir anlaşmaya daha imza attığını açıkladı.

Visa, müşterilere kolaylık sağlayabilecek önemli bir değer sunuyor

Geçtiğimiz günlerde yirmi beş cüzdan sağlayıcısı, kart sağlayıcısının Fast Track planını atlayarak Visa’nın USDC geçişine zemin hazırladığını belirtti.

Visa’yı birçok ağın ortak bir ağı olarak düşünmeye devam ettiklerini belirten Sheffield, blok zinciri ağlarının ve USDC gibi sabit coinlerin sadece ek ağlar olduğunu ve bu nedenle Visa’nın, müşterilerin erişimini ve tüccarların harcama yapmalarını sağlama konusunda sunabileceği önemli bir değerin var olduğunu düşündüklerini ifade etti.

PayPal’ın platformunda dijital varlıkları başlatmasına ek olarak büyük ana akım finans oyuncularının ciddi miktarlarda Bitcoin satın alımlarıyla birlikte kripto kullanımının 2020’de önemli ölçüde artış kaydettiği görüldü.

Bu yılın başlarında Coinbase de Visa’nın ana üye listesine katılarak ödeme kartı çıkarma imkanı elde etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar