Vitalik Buterin’in Sahip Olduğu Ethereum’ların Değeri 1 Milyar Doları Geçti

Önemli Gelişmeler

Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin şu anda tek bir ETH cüzdanında 1 milyar Dolar değerinin üzerinde kripto varlığı tutuyor.

Haberin Özeti

  • Vitalik Buterin’in kişisel cüzdanında 1 milyar Dolardan fazla ETH bulunuyor.
  • Ethereum fiyatı bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.188 Dolara yükseldi.

Ethereum projesinin 27 yaşındaki kurucu ortağı Vitalik Buterin, dünyanın en zengin kişilerinden biri. Buterin, tek bir cüzdanda 1 milyar Dolar değerinin üzerinde Ethereum tutuyor.

En Büyük Kripto Cüzdanları Hangi Kuruluşlara Ait?

Buterin, Ekim 2018’de kişisel ETH adresini açıkladı ve bunun hayır kurumlarına yapılan bağışları da içerdiğini belirtti. Şu anda cüzdanda 333.520 ETH (1.06 milyar Doların üzerinde) bulunuyor. Buterin, ayrıca birkaç başka küçük adrese de sahip olduğunu söyledi.

Kripto topluluğu, büyük bir satış endişesi nedeniyle Buterin’in adreslerini yakından takip ediyor. Buterin doğrulanmış bir HODLer olarak tanımlanabilir. Ethereum kurucusu en son ETH satışını 2020 Ağustos ayında yaptı. O zamanlar ETH 390 Dolar fiyatında idi ve Buterin, 13.333 ETH’yi 5.2 milyon Dolara sattı.

Etherscan’ın verilerine göre, muazzam servetine rağmen Buterin’in açıkladığı cüzdan ağdaki en değerli 22. cüzdan olarak tanımlanıyor.

Ethereum’daki Fiyat Artışı

Büyük kripto para borsaları ve token üreticileri tarafından işletilen cüzdanlar çok daha yüksek miktarda kripto tutuyor. Wrapped Ethereum ile ilişkili en büyük cüzdan, neredeyse 7 milyon ETH’nin (22.1 milyar Dolar değerinde) sahibi. Bu, toplam Ethereum arzının %6’sından fazlasına denk geliyor.

En son fiyat rallisi ile birlikte Ethereum’un gelişimini organize eden kâr amacı gütmeyen kuruluş Ethereum Vakfına ait kripto serveti de 1.36 milyar Doların üzerine çıktı. Şu anda organizasyon 430.141 ETH’ye sahip.

Buterin, önemli varlıklarını satmasıyla bilinen tek blockchain projesi kurucusu değil. Ripple’ın kurucu ortağı Jed McCaleb’in de XRP varlıklarını satma ile ilgili bir geçmişi var. McCaleb, bu ay yaklaşık 60 milyon XRP sattı ve bu satışlar ona 95.4 milyon Dolar kazandırdı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Uzmanlar Açıkladı: Bitcoin ve Dogecoin Arasındaki 3 Önemli Fark

2013 yılında bir şaka kripto parası olarak üretilen Dogecoin, geçtiğimiz günlerde 0.69 Dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. Peki, Bitcoin...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend