23 Mayıs 2022, Pazartesi
16.9 C
İstanbul

Vitalik Buterin’in Sahip Olduğu Ethereum’ların Değeri 1 Milyar Doları Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin şu anda tek bir ETH cüzdanında 1 milyar Dolar değerinin üzerinde kripto varlığı tutuyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Vitalik Buterin’in kişisel cüzdanında 1 milyar Dolardan fazla ETH bulunuyor.
  • Ethereum fiyatı bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.188 Dolara yükseldi.

Ethereum projesinin 27 yaşındaki kurucu ortağı Vitalik Buterin, dünyanın en zengin kişilerinden biri. Buterin, tek bir cüzdanda 1 milyar Dolar değerinin üzerinde Ethereum tutuyor.

Binance indirim kodu

En Büyük Kripto Cüzdanları Hangi Kuruluşlara Ait?

Buterin, Ekim 2018’de kişisel ETH adresini açıkladı ve bunun hayır kurumlarına yapılan bağışları da içerdiğini belirtti. Şu anda cüzdanda 333.520 ETH (1.06 milyar Doların üzerinde) bulunuyor. Buterin, ayrıca birkaç başka küçük adrese de sahip olduğunu söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto topluluğu, büyük bir satış endişesi nedeniyle Buterin’in adreslerini yakından takip ediyor. Buterin doğrulanmış bir HODLer olarak tanımlanabilir. Ethereum kurucusu en son ETH satışını 2020 Ağustos ayında yaptı. O zamanlar ETH 390 Dolar fiyatında idi ve Buterin, 13.333 ETH’yi 5.2 milyon Dolara sattı.

Etherscan’ın verilerine göre, muazzam servetine rağmen Buterin’in açıkladığı cüzdan ağdaki en değerli 22. cüzdan olarak tanımlanıyor.

Ethereum’daki Fiyat Artışı

Büyük kripto para borsaları ve token üreticileri tarafından işletilen cüzdanlar çok daha yüksek miktarda kripto tutuyor. Wrapped Ethereum ile ilişkili en büyük cüzdan, neredeyse 7 milyon ETH’nin (22.1 milyar Dolar değerinde) sahibi. Bu, toplam Ethereum arzının %6’sından fazlasına denk geliyor.

En son fiyat rallisi ile birlikte Ethereum’un gelişimini organize eden kâr amacı gütmeyen kuruluş Ethereum Vakfına ait kripto serveti de 1.36 milyar Doların üzerine çıktı. Şu anda organizasyon 430.141 ETH’ye sahip.

Buterin, önemli varlıklarını satmasıyla bilinen tek blockchain projesi kurucusu değil. Ripple’ın kurucu ortağı Jed McCaleb’in de XRP varlıklarını satma ile ilgili bir geçmişi var. McCaleb, bu ay yaklaşık 60 milyon XRP sattı ve bu satışlar ona 95.4 milyon Dolar kazandırdı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar