5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin: El Salvador’un Bitcoin Yaklaşımı Kripto Paranın “İdeallerine Aykırı”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, El Salvador’un Bitcoin yaklaşımının kripto para ideallerine zarar verdiğini söyledi. Buterin, ayrıca “El Salvador Başkanı Nayib Bukele’yi hiç eleştirmeden öven Bitcoin maksimalistlerine yazıklar olsun!” dedi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, El Salvador’un Bitcoin yaklaşımının kripto paranın ideallerine zarar verdiğini söyledi.
  • Buterin, ayrıca El Salvador Başkanı Nayib Bukele’yi “kayıtsız şartsız” öven Bitcoin maksimalistlerini eleştirdi.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, popüler sosyal medya uygulaması Reddit’te bir gönderi paylaştı. Buterin, El Salvador’un Bitcoin yaklaşımını ve devlet başkanı Nayib Bukele’nin stratejisini eleştirdi.

Binance indirim kodu

Bitcoin Maksimalistlerine Yazıklar Olsun!

Buterin paylaştığı gönderisinde, “BTC’yi El Salvador’daki milyonlarca insana aynı anda ve neredeyse hiçbir ön eğitim girişiminde bulunmadan dikte etme taktiği pervasız bir karar ve çok sayıda masum insanın dolandırılması riskini yaratıyor. Bukele’yi hiç eleştirmeden sadece öven Bitcoin maksimalistlerine yazıklar olsun!” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Gerçekten de Bukele’nin Bitcoin’i resmi para birimi olarak benimsemesi, Haziran ayından bu yana sektörden güçlü destek aldı. Ancak El Salvador’da ortaya çıkan sorunlar da sektörden bazı kişilerin dile getirdiği odak noktaları haline geldi.

Bu anlamda Buterin, El Salvador’un Bitcoin planlarını eleştiren tek ses değil.

El Salvador’un Stratejisi, Kripto Para İdeallerine Aykırı

Bu hafta Londra’daki TOKEN2049 konferansında, Blockchain.com kurucu ortağı Nicolas Cary, “Bitcoin stratejisinin El Salvador’da yukarıdan inme olmasına yönelik gerçekten geçerli eleştiriler var. Kriptonun ana etiği, tabandan benimsenmesi ve insanların bunu gönüllü olarak yapmasıdır.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Buterin, ilk açıklamasından sonra eleştirilerini devam ettirdi. Ethereum kurucusu, “Bukele, daha ucuza satın aldığı ve kripto parayı benimseyen bir ülke olarak onu zengin edecek kadar yüksek fiyata ulaşacağını bildiği için bu stratejiyi zorla hayata geçirdi. Ancak belki de daha basit ve aptal bir hipotez olarak; hem politik nedenlerle hem de bizim gibi bir insan olduğu için, güçlü olduğunu düşündüğü insanlar (yani Amerikalılar) tarafından övülmeyi seviyor olabilir. Çünkü Bitcoin maksimalistlerinin bir insanı övmesi çok kolay. Sadece güçlü bir konumda olmanız ve kripto paralar hakkında güzel şeyler yapmanız veya söylemeniz yeterli.” dedi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar