27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Vitalik Buterin’den Sıradışı Öneri: Dogecoin (DOGE)-Ethereum (ETH) Köprüsü – Neler Değişebilir?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum kurucularından Vitalik Buterin, Dogecoin için yeni bir öneri ortaya attı. Buterin’in önerisine göre Ethereum ve Dogecoin arasında bir tür köprü kurulabilir.

Binance indirim kodu

Tesla CEO’su Elon Musk son günlerde kripto para dünyasında iyi iyiye tanınan bir isim haline geldi. Hatta Musk neredeyse her hafta Twitter üzerinden şaka temalı tweet’ler atıyordu. Son tweet’lerinden birinde Musk, Bitcoin’i bir Linkin Park şarkısı kullanarak “trolledi”. Bazı kesimlere göre Musk’ın bu hamlesi Bitcoin’in yükselişinin sekteye uğramasına neden oldu.

Binance indirim kodu

Dogecoin

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Vitalik Buterin Katıldığı Podcast’te Dogecoin ile İlgili Konuştu

DOGE’un piyasadaki ana kripto paralardan biri olmasının önündeki teknik engellerden bahseden Vitalik Buterin, kısa bir süre önce katıldığı podcast’inde Dogecoin ile ilgili şöyle dedi:

“Ortadaki zorluk temel olarak ölçeklendirme konusundaki limitler ve merkeziyetleşme konusunda verilen tavizler olarak görülebilir. Başka bir şey yapmadan yalnızca parametreleri yükseltirseniz, insanların blockchain üzerindeki verileri onaylaması zorlaşır ve zincir daha merkezi bir hale gelerek ele geçirilmelere daha savunmasız kalır.

Buterin’e göre Dogecoin ağında iyileştirilmesi gereken birçok alan bulunuyor. Elon Musk daha önce yaptığı açıklamalarda Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in Dogecoin’den korktuğunu iddia etmişti. Buterin ise bu açıklamaya şöyle cevap verdi:

“Doge’dan kesinlikle korkmuyorum. DOGE’u seviyorum. Ethereum’un köpekli coinlere karşı olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.”

Vitalik’ten Dogecoin ile İlgili Bomba Öneri

Buterin ayrıca Dogecoin ağının teknolojiye uyum sağlayarak kendi zincirinde saniyede binlerce işlem yapabilecek kapasiteye ulaşabileceğini söyledi. Ayrıca Buterin, oldukça istekli bir şekilde başka bir alternatifte de bulunan Buterin şöyle dedi:

Eğer Doge ile Ethereum arasında güvenli bir köprü kurabilirseniz, bu muhteşem olur ve Ethereum da ölçeklendirme konusunda adımlar attıktan sonra Dogecoin ile çok düşük işlem ücretleriyle çok hızlı işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Bu muhteşem olurdu!

İlgili Haber:  Bir Hesap, Sahte Elon Musk Adresine 243 Bin Dolarlık Bitcoin Gönderdi

Ancak bu tarih itibariyle iki farklı kripto para arasında bu tür bir köprü çalışması gerçekleşmiş değil. Yine de daha önce birkaç zincirler arası etkileşim gerçekleşmişti. Ayrıca birkaç kez birleşik madencilik uygulamaları da yapılmıştı o yüzden bu durumun bir dereceye kadar geçmişte gerçekleştiği söylenebilir.

Dogecoin Elon Musk’ın Saturday Night Live hezimeti sonrası düşüşe geçmiş ancak daha sonra belirli bir destek seviyesine tutunmayı başarmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar