Vitalik Buterin’den Sıradışı Öneri: Dogecoin (DOGE)-Ethereum (ETH) Köprüsü – Neler Değişebilir?

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Ethereum kurucularından Vitalik Buterin, Dogecoin için yeni bir öneri ortaya attı. Buterin’in önerisine göre Ethereum ve Dogecoin arasında bir tür köprü kurulabilir.

blank

Tesla CEO’su Elon Musk son günlerde kripto para dünyasında iyi iyiye tanınan bir isim haline geldi. Hatta Musk neredeyse her hafta Twitter üzerinden şaka temalı tweet’ler atıyordu. Son tweet’lerinden birinde Musk, Bitcoin’i bir Linkin Park şarkısı kullanarak “trolledi”. Bazı kesimlere göre Musk’ın bu hamlesi Bitcoin’in yükselişinin sekteye uğramasına neden oldu.

blank

Dogecoin

Vitalik Buterin Katıldığı Podcast’te Dogecoin ile İlgili Konuştu

DOGE’un piyasadaki ana kripto paralardan biri olmasının önündeki teknik engellerden bahseden Vitalik Buterin, kısa bir süre önce katıldığı podcast’inde Dogecoin ile ilgili şöyle dedi:

“Ortadaki zorluk temel olarak ölçeklendirme konusundaki limitler ve merkeziyetleşme konusunda verilen tavizler olarak görülebilir. Başka bir şey yapmadan yalnızca parametreleri yükseltirseniz, insanların blockchain üzerindeki verileri onaylaması zorlaşır ve zincir daha merkezi bir hale gelerek ele geçirilmelere daha savunmasız kalır.

Buterin’e göre Dogecoin ağında iyileştirilmesi gereken birçok alan bulunuyor. Elon Musk daha önce yaptığı açıklamalarda Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in Dogecoin’den korktuğunu iddia etmişti. Buterin ise bu açıklamaya şöyle cevap verdi:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

“Doge’dan kesinlikle korkmuyorum. DOGE’u seviyorum. Ethereum’un köpekli coinlere karşı olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.”

Vitalik’ten Dogecoin ile İlgili Bomba Öneri

Buterin ayrıca Dogecoin ağının teknolojiye uyum sağlayarak kendi zincirinde saniyede binlerce işlem yapabilecek kapasiteye ulaşabileceğini söyledi. Ayrıca Buterin, oldukça istekli bir şekilde başka bir alternatifte de bulunan Buterin şöyle dedi:

Eğer Doge ile Ethereum arasında güvenli bir köprü kurabilirseniz, bu muhteşem olur ve Ethereum da ölçeklendirme konusunda adımlar attıktan sonra Dogecoin ile çok düşük işlem ücretleriyle çok hızlı işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Bu muhteşem olurdu!

Ancak bu tarih itibariyle iki farklı kripto para arasında bu tür bir köprü çalışması gerçekleşmiş değil. Yine de daha önce birkaç zincirler arası etkileşim gerçekleşmişti. Ayrıca birkaç kez birleşik madencilik uygulamaları da yapılmıştı o yüzden bu durumun bir dereceye kadar geçmişte gerçekleştiği söylenebilir.

Dogecoin Elon Musk’ın Saturday Night Live hezimeti sonrası düşüşe geçmiş ancak daha sonra belirli bir destek seviyesine tutunmayı başarmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend