28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Vitalik Buterin’e Göre, Cüzdan Güvenliğine Daha Çok Önem Verilmesi Gerekiyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum’un kurucu ortağı, kripto dünyasında işleri daha güvenli hale getirmenin mutlak bir gereksinim olduğunu belirtiyor. Ona göre, kullanıcı dostu cüzdanlar artık bir zorunluluk.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin bugün Latin Amerika Bitcoin Konferansı’nda konuştu.
  • Buterin, cüzdan güvenliğinin kripto alanındaki en büyük sorunlardan biri olduğunu söyledi.
  • Ethereum kurucu ortağı, Ethereum 2.0’da “büyük ilerleme” kaydedildiğini de sözlerine ekledi.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, bugün Latin Amerika Bitcoin Konferansı’nda yaptığı konuşmada, cüzdan kullanımının hala daha çok zor olduğunu ve bu cüzdanların teknik bilmeyen kullanıcılar için bir şekilde güvensiz hale geldiğini dile getirdi.

Binance indirim kodu

Buterin, bu durumun, kitlesel kripto benimsenmesi sürecinde sorun yaratabileceğini; daha da kötüsü, insanların “merkezi çözümlere yönelmelerine” yol açabileceğini belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Sektörün En Önemli Sorunu: Güvenlik

Sektörde hangi konulara yeterince odaklanılmadığı sorulduğunda Buterin, “Güvenlik tarafı ve en önemlisi cüzdan güvenliği” cevabını verdi. Buterin, yaptığı açıklamada, “Cüzdan güvenliği hakkında yeterince konuşmadığımıza dair bir teorim var. Çünkü kimse 200.000 Dolar kaybettiğini kabul etmek istemiyor. Bunu kabul ederseniz, aptal gibi görünüyorsunuz.” dedi.

“Bence gerçek şu ki, süper bir dahi veya gerçekten dikkatli birisi olsanız bile, eşyalarınızı ve haliyle varlıklarınızı kaybetmemek için daha az çaba sarf etmenizi gerektiren mükemmel bir sistemi sorgulamadan kabul edersiniz.” diyen Buterin, Ethereum 2.0’ın gizlilik ve ölçeklenebilirlik ile ilgili sorunları çözmeye yardımcı olacağını dile getirdi.

ETH 2 Nedir?

Eth 2, blockchainin işlem kapasitesini artırmak ve işlem maliyetlerini düşürmek için Ethereum ağına yapılan bir yükseltmedir.

Ethereum ağı, bu yıl neredeyse tamamı Ethereum üzerine kurulu olan merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının oldukça popüler hale gelmesiyle önemli büyüme kaydetti. Eth 2 yükseltmesi, kademeli olarak daha fazla kullanıcıyı cezbettiği için ağın kolaylıkla çalışmasına izin verecek.

İlgili Haber:  Kripto ile Seyahatin Her Aşamasını Gerçekleştirmek Mümkün

Buterin, Eth2’nin saniyede 3.000 işlemi gerçekleştirebileceğinin altını çizdi.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin konuşmasını, “Ethereum 2.0 henüz işlevsel durumda değil. Umarım bu süreçte geliştiriciler işlerini tamamen halletmek için yeterli zamana sahip olurlar. Riskleri en aza indirmek ve fırsatları en üst düzeye çıkarmak için çalışmaya devam edeceğiz.” diyerek tamamladı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar