7 Ağustos 2022, Pazar
26.6 C
İstanbul

Madencilikte Volkanik Jeotermal Enerji Kullanımı Bitcoin Fiyatını 1 Milyon Dolara Kadar Çıkarabilir!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin madenciliği için volkanik jeotermal enerji kullanımının ilk fitilini El-Salvador ateşlemişti.

Binance indirim kodu

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Haziran ayında yaptığı bir açıklamada, El-Salvador’un Bitcoin madenciliği için “volkanları” kullanacağını söylemişti. Ekim ayında ise resmi olarak volkanik enerji kullanımına geçilmişti.

Binance indirim kodu

Blockchain teknolojisi sağlayıcısı Blockstream’in baş strateji sorumlusu Samson Mow, El Salvador’un volkanik enerji destekli üretilen bitcoinleri sayesinde bitcoin fiyatının sadece beş yıl içinde 1 milyon dolara yükselmesine yardımcı olmasını beklediğini söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Geçtiğimiz ay yayınladığımız başka bir haberde bitcoin madencilerinin nükleer enerjiye de yöneldiğini belirtmiştik.

JPMorgan analistleri de geçtiğimiz aylarda yayınladıkları bir raporla bitcoin fiyatının 10 katına çıkabileceğini açıklamışlardı.

Hafta sonu El Salvador başkanı Nayib Bukele ile birlikte bir konuşma yapan Samson Mow, “Beş yıl içinde bitcoin 1 milyon dolara ulaşırsa, ki bence ulaşacak, El Salvador elindeki bitcoinlerin bir kısmını satıp şu an yapılan 1 milyar dolarlık bitcoin city maliyetini telafi etmiş olacak” dedi. El-Salvador geçtiğimiz günlerde 1 milyar dolarlık bitcoin tahvil sermayesi ile bitcoin city kuracağını duyurmuş ve IMF’den tepki almıştı.

Mow ayrıca “El Salvador’un ilerde dünyanın finans merkezi” olacağına inandığını da söyledi.

El Salvador’un yakındaki bir yanardağdan gelen jeotermal enerjiyle güçlendirilen yeni, düşük vergili bir “bitcoin şehrinin” inşasını finanse etmek için tasarlanan sözde “volkan tahvilleri”, ABD doları cinsinden 10 yıllık tahviller olacak.

El Salvador devlet başkanı Bukele, yatırımcıları El Salvador’da kurulacak bitcoin şehrine yatırım yapmaya davet etti ve şöyle devam etti: “Gelin buraya yatırım yapın ve para kazanın.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar