2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Wall Street Ani Bir Hisse Senedi Satışıyla Sarsılırken Kripto Piyasaları İstikrarlı Görünüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve kripto para piyasaları hafta sonu kısa bir daralmanın ardından istikrarlı kalırken Wall Street yatırımcıları ani bir hisse senedi satışıyla sarsıldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto, Cumartesi günü bir ticaret aktivitesinden sonra düz bir eğride işlem gördü.
  • Kriptodaki birleşme ve satın alma faaliyetinin artarak devam etmesi bekleniyor.
  • Wall Street ise Cuma günü gerçekleşen flaş bir satışın düşüşünü bekliyor.

Başka bir hafta sonu, yatırımcılar için ilginç bir yolculuk daha oldu. Birçoğu, Bitcoin ve daha geniş kripto piyasasının hafta sonlarında belirlediği rekor sayılara geri dönmeyi umarken, bu hafta bu gerçekleşmedi.

Binance indirim kodu

Cumartesi günü Bitcoin beklendiği gibi davrandı. 6 milyar Dolarlık vadeli işlem sözleşmelerinin Cuma günü sona ermesinin ve kısa bir daralmaya yol açmasının ardından, Bitcoin’in fiyatı 56.000 Dolar seviyelerine gördü. Çünkü bu kısa satıcılar, daha fazla kayıptan kaçınmak için Bitcoin satın almak zorunda kaldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Son 24 saatte ise Bitcoin performansı bir miktar düştü ve kripto para %1.5 değer kaybetti.

Ethereum’un fiyatı da benzer bir gidişat izleyerek %1.27’lik düşüş gösterdi. Binance Coin ise fiyatlardaki %1’lik düşüşe rağmen 3. en büyük kripto para olmaya devam ediyor.

Cardano, Polkadot, Ripple ve Uniswap altcoinleri yüzde birden daha az kayıp yaşarken, Theta Token ve Litecoin sırasıyla %6.9 ve %4.2’lik güçlü kazançlar gördü.

Kripto Para Faaliyeti Artacak

Bloomberg’e göre, kriptodaki birleşme ve satın alma faaliyeti geçen yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı ve bu yıl yine devam edecek.

Yalnızca Mart ayında, NFT Startup OpenSea 23 milyon Dolar, kripto bankası Avanti 37 milyon Dolar, Fireblock 133 milyon Dolar ve BlockFi’nin 350 milyon Dolarlık Seri D finansman artışı dahil olmak üzere yatırım ve değerlemelerde önemli yükseliş yaşandı.

İlgili Haber:  DeFi Endeks Sağlayıcısı Phuture, Finansman Turunda 1.5 Milyon Dolar Topladı

Bu yükseliş sinyallerinin tümü, kripto ekosisteminin giderek daha sağlam hale geldiğine işaret ediyor.

Wall Street’te Şok Eden Hisse Senedi Satışı

Kripto para, hafta sonu tahmin edilebilir olsa da, ABD hisse senetlerindeki yatırımcılar oldukça tedirgin bir hafta sonu geçirdiler.

Milyarder Bill Hwang’ın ofisi tarafından yapıldığı iddia edilen ani bir satışla 30 milyar Dolardan fazla hisse senedi terk edildi. Tasfiyeler, Viacom ve Discovery fiyatlarının %27 düşmesine neden oldu.

Hwang’ın aile ofisinin adı olan Archegos, ani tasfiyelere yol açan ağır kayıplar yaşıyor gibi görünüyor. Bu, yatırımcıların bugün ABD piyasalarının açılmasını büyük bir merakla beklemesine neden oluyor.

Asya ticaretinde, Çin teknoloji hisseleri, Hwang’ın devasa satışına yakalandıkları için önemli ölçüde düştü. Sonuç olarak, bu hafta piyasalarda dalgalanma olması bekleniyor ve bu yazının yazıldığı sırada ABD’de vadeli işlem sözleşmelerinin tamamı düşüş gösteriyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar