Wall Street Efsanesinin Bitcoin’e Güveni Tam

Wall Street efsanesi Bill Miller, güzel günler geçiren bitcoin'in önünün açık olduğunu söyledi.

Önemli Gelişmeler

Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bitcoin, inanılmaz birkaç haftayı geride bıraktı. Geçen ay %35 gibi şaşırtıcı bir artış gösteren kripto para, daha yeni başlayabilecek bir boğa koşusuna geri döndü.

Koronavirüs salgını yatırımcılar arasında paniğe yol açarken, Bitcoin fiyatı Mart ayında 4.000 doların altına düşmüştü. Ancak yüksek profilli yatırımcılar ve Wall Street devlerinden gelen onaylar, bitcoin’in çarpıcı bir toparlanmasına yardımcı olarak geçen hafta fiyatın 15.000 dolara ulaşmasına neden oldu.

Yatırım yönetimi şirketi Miller Value Partners’ın kurucusu Wall Street efsanesi Bill Miller, Bitcoin’i cari fiyatlarla “şiddetle” tavsiye ettiğini söyledi. Miller, bitcoin’i son bir, beş ve on yıl içinde “en iyi performans gösteren tek varlık sınıfı” olarak nitelendirdi.

Miller, CNBC’ye verdiği demeçte, “[Bitcoin] çok değişken bir hal aldı. Ancak şu anda her geçen gün daha da güçlendiğini düşünüyorum. Bitcoin’in sıfıra gitme riskinin daha önce hiç olmadığı kadar düşük olduğunu düşünüyorum.”

Bitcoin, Wall Street’te dijital varlıklara olan ilginin artması ve bazı büyük yatırımcıların benzeri görülmemiş koronavirüs harcamaları ve hükümetin fazla para basımı sonucunda geldiği düşünülen enflasyona karşı bir önlem olarak 2020 boyunca destek buldu. Bitcoin’in “dijital altın” olarak ünü her geçen gün pekişiyor.”

Miller, “Bence her büyük banka, her büyük yatırım bankası, yüksek net değere sahip her şirket sonunda Bitcoin’e veya buna benzer bir şeye, yani altın veya bir tür emtiaya maruz kalacak,” dedi.

Bu yılın başlarında, Bitcoin, yarılanma olarak bilinen planlı bir tedarik kesintisinden geçti ve onu merkez bankasının nicel genişleme ve teşvik önlemleriyle çelişkiye düşürdü.

Miller, “Bitcoin hikayesi çok kolay. Sadece arz ve talep.” dedi. “Bitcoin’in arzı yılda yaklaşık %2,5 oranında büyürken talep bundan daha hızlı artıyor. Sabit sayıda bitcoin olacağı unutulmamalı.”

Bir diğer efsane Jones da bitcoin’e olan inancını belirtmişti

Miller’in yorumları, geçen ay Wall Street efsanesi ve milyarder Paul Tudor Jones tarafından yapılan yorumları yansıtıyor. Jones, bitcoin satın almanın “Apple veya Google’a erken yatırım yapmak gibi” olduğunu söylemişti.

Jones, Bitcoin’i altının 1970’lerdeki haliyle karşılaştırdı. Bitcoin’in mayıs ayında finans dünyasına şok dalgaları gönderdiğini de ekledi. 22 milyar dolar değerinde varlığa sahip BVI Küresel Fonunun, Bitcoin’e “tek haneli bir maruz kalma yüzdesi” kadar yatırım yapabileceğini söyleyerek sözlerini noktaladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin’den Yüklü Miktarda Kâr Eden Goldman Sachs Yöneticisi İstifa Etti

Pazartesi günü yayılan haberlere göre, Goldman Sachs’ın departman müdürlerinden biri Dogecoin’den milyonlarca dolar kazandıktan sonra istifa etti.Söz konusu müdür...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend