20 Mayıs 2022, Cuma
12.5 C
İstanbul

WallStreetBets, Kripto Endüstrisine Dahil Oluyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Reddit forumu WallStreetBets’in liderleri, $WSB tokeni tarafından desteklenen bir DAO başlatacaklarını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • WallStreetBets liderleri, blok zincirinde merkezi olmayan bir uygulama başlatmaya çalışıyor.
  • Uygulamanın hisse senedi yatırımlarına oy vermek için kendi tokeni de olacak.

Bu yılki GameStop hisse senedi rallisinin arkasındaki Reddit forumu WallStreetBets’in (WSB) kurucusu, blockchain teknolojisine ve kripto paralara ilgi duyduklarını açıkladı.

Binance indirim kodu

WallStreetBets Nedir?

Grup bir WallStreetBets Dapp ve bunu destekleyen $WSB yönetim tokenini başlatmayı düşünüyor. Bu şekilde WSB de ademi merkeziyet dünyasına girmiş olacak. Token sahipleri, hisse senedi yatırımları portföyüne dair konularda oy vermek için $ WSB tokenini kullanacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kurucu Jaime Rogozinski ve BTCVIX takma ismini kullanan bir kişi, WSB’nin borsada işlem gören portföyler (ETP’ler) oluşturmak için blok zinciri uzmanlarıyla işbirliği yaptığını da duyurdu.

Duyuruda, “WallStreetBets ETP’leri, blockchain ve akıllı sözleşme teknolojisi tarafından sağlanan şeffaflık ve topluluk fikir birliği mekanizmalarından yararlanarak, şeffaf olmayan ve politik olarak bağlantılı bankalar ve hedge fonlarına önemli bir alternatif olabilir.” ifadeleri yer aldı.

WSB ve Borsa Manipülasyonu

Ancak ironik bir şekilde, şimdiye kadar WallStreetBets’in adı sürekli olarak “manipülasyon” ve “şeffaf olmamak” ile yan yana anıldı. GameStop hisselerini iki hafta içinde 20 Dolardan 347 Dolara çıkardığında WSB, borsa manipülasyonu yapmakla suçlandı.

Mark DeCambre ve Andrew Keshner, Ocak ayında konu ile ilgili, “GameStop’un yükselişi, yeni bir sorunu gündeme getiriyor: 21. yüzyıl sosyal medya sohbet odalarındaki meşru, tamamen yasal borsa köpürtmesi ve bazı yatırımcıların başkalarının coşkusundan para kazanmasını sağlayan piyasa manipülasyonu.” ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan, kripto para piyasası da manipülasyonundan tamamen bağımsız değildir. Ancak WSB, kripto ticareti ile şimdilik çok fazla ilgilenmiyor. WSB moderatörleri, geçtiğimiz günlerde forumda Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin ile ilgili de tartışılacağını duyurmuştu; ama sonrasında bu kararından vazgeçti ve sadece hisse senedi yatırımlara üzerine konuşmaya devam edeceklerini açıkladı.

İlgili Haber:  Cardano Geliştiricisi IOHK, Etiyopya Hükümeti ile Ortaklık Kurduğunu Açıkladı

O halde $WSB tokeni, WallStreetBets için bir yatırımdan ziyade amaca yönelik bir araç olarak değerlendirilebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar