30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

WallStreetBets Reddit Grubu Şimdi de Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’e Odaklanacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

GameStop’un hisse senedi fiyatının artmasını sağlayan Reddit forumu WallStreetBets (WSB) şimdi de Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin hakkında tartışmalara izin vermeye başlayacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • WallStreetBets, Ocak ayında GameStop hisse fiyatlarının yaklaşık 350 Dolara çıkması için eş güdümlü olarak çalıştı.
  • Grubun moderatörleri şimdiye kadar herhangi bir kripto para tartışmasına izin vermedi.
  • Ancak bu politikanın değişeceği açıklandı.

GameStop hisselerini dip seviyeden 350 Dolara kadar yükseltmeyi başaran Reddit grubu WallStreetBets (WSB), erişimini kripto para yönünde genişletiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Yalnızca Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin

Moderatör “bawse1” yaptığı açıklamada, “Kripto para kalıcı olduğu için artık kaçınılmaz olanı ertelemede bir anlam görmüyorum. Uzun tartışmalardan sonra, yalnızca BTC, ETH ve DOGE hakkında konuşma kararı aldık.” ifadelerini kullandı.

Hareket, hisse senedi ve kripto para piyasaları arasındaki çizgilerin biraz daha bulanıklaşmasıyla aynı gün geliyor. San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase, dün Nasdaq borsasında halka açıldı. Bitcoin ve Ethereum alım satımına izin veren ancak Dogecoin’e izin vermeyen borsa, gelirinin büyük kısmını işlem ücretlerinden sağlıyor. Kripto para ticaret hacimleri düşerse, şirketin değeri de muhtemelen düşecektir.

Dogecoin, WSB redditörleri tarafından özel olarak tercih edilmiş görünüyor. Simge olarak bir Shiba Inu köpeğini kullanan ve başlangıçta mizahi bir amaçla üretilmiş olan Dogecoin’in WSB’nin yeni GameStop’u olup olmayacağı tartışılıyor.

Yeni Bir GameStop Örneği Yaşanabilir mi?

WSB üyeleri, GameStop hisse senedinin fiyatını pompalamak için agresif bir kampanya yürütmüş ve küçük yatırımcıları satın almaya teşvik etmek için tartışma başlıklarını kullanmışlardı. Bu şekilde GameStop hisseleri 12 Ocak’taki 20 Dolar seviyesinden 27 Ocak’ta 347 Dolara çıkmıştı.

Doge, tabandan gelen bir tanıtım kampanyasından da yararlandı. Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweetleri ve Mark Cuban’ın Dallas Mavericks maçlarında Dogecoin’i kabul etme kararı ile kripto para küresel ölçekte geniş kitlelere ulaştı.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasalarında Hafif Düşüş Yaşanırken; XRP ve Ethereum Classic %10 Değer Kazandı

WSB kripto dizisinde izin verilen diğer iki kripto token olan Bitcoin ve Ethereum, sırasıyla piyasa değerine göre en büyük ve ikinci en büyük kripto paralar olmaya devam ediyor.

Bakalam WSB’nin kripto para piyasası üzerinden nasıl bir etkisi olacak…

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar