29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

Walmart’ın Litecoin ile Ödeme Kabul Edeceği Haberiyle LTC Fiyatı Yüzde 25 Artmıştı, Ancak Bir Sorun Var!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Reuters’a göre, ABD’nin bir numaralı perakendecisi ve market ürünleri satıcısı olan Walmart Inc., Litecoin ile gerçekten de önemli bir ortaklık kurmuştu. Söz konusu haberin ardından LTC fiyatı %25’lik bir yükseliş göstererek 175 dolardan 218.25 dolara fırlamıştı. Bununla birlikte, CNBC’nin aktardığına göre, Walmart sözcüsü, Reuters’ın yayınladığı basın açıklamasının gerçek olmadığını söyledi.

Binance indirim kodu

Walmart’ın Litecoin Kabul Etmesiyle LTC Fiyatı Yükseldi Fakat…

Paylaşılan ilk basın bildirisinde, 1 Ekim tarihi itibariyle Walmart’ın tüm e-ticaret mağazalarında Litecoin ile ödemeleri kabul edeceği belirtiliyordu. Bildiride Walmart CEO’su McMillon’ın kripto para endüstrisinin inkar edilemez bir momentum yakaladığını söylediği iddia ediliyordu: “Kripto para kullanımı alanındaki momentum ve heyecan dalgası artık inkar edilemez noktalara geldi ve biz de müşterilerimiz için online alışverişi daha kolay hale getirmeye hazırız. Piyasadaki lider e-ticaret mağazası olarak, teknolojik yenilikleri online alışveriş deneyimine entegre etmekle yükümlüyüz. Litecoin (LTC)’i sistemimize entegre etmek ile birlikte, tüketicilerimizin, neredeyse anında işlem onayları ve sıfıra yakın işlem ücretleri sayesinde, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar gerçekten de sorunsuz bir alışveriş deneyimi yaşamalarını sağlayacağız. Vizyonumuzu ileri taşıyabilmek için Litecoin Vakfı ile birlikte çalışmaktan da heyecan duyuyoruz. 1 Ekim tarihi itibariyle tüm e-ticaret mağazalarımız, Litecoin ile ödeme seçeneğine kavuşacak.”

Binance indirim kodu

Walmart, 2016’da başladığı serüveniyle Blockchain teknolojisinin en erken benimseyicilerinden biri olma özelliği taşıyor. O zamanlar alışveriş devi, arz zincirini geliştirebilmek adına dijital defter teknolojileriyle denemeler yaptı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Sahte haberi üretenler ayrıca, Litecoin kurucusu olan ve bununla birlikte Litecoin Vakfı’nın da CEO’luğunu yürüten Charlie Lee’nin ağzından da bir açıklama yazdı: “LTC’nin çok düşük ücret maliyeti ve hızlı işlem süresi, Walmart gibi bir e-ticaret devi için çok uygun görünüyor. Kripto paramızın Walmart tarafından desteklenmesiyle birlikte heyecan duyuyoruz. Bu gelişme ile birlikte, gelecekte Litecoin ile ödeme alacak iş yerleri için yeni fırsatlar doğacak.”

İlgili Haber:  Litecoin ve Walmart Sahte Haberini Yapanlar Büyük Ceza Alabilirler!

LTC, işlem hızı yüksek ve işlem maliyeti düşük bir Blockchain olarak dikkat çekiyor. Dünyanın en eski kripto para birimlerinden biri olan Litecoin, 2011 yılında kurulmuştu. Altcoinin bu yazının yazıldığı anlarda 11.7 milyar dolarlık bir piyasa değeri bulunuyor. LTC, yüksek piyasa değeri ile birlikte kripto para sektörünün en önemli aktörlerinden biri olmayı sürdürüyor.

Bu haberler doğru olsaydı LTC fiyatı için olumlu gelişmeler yaşanabilirdi. Ancak söz konusu haberin daha sonra GlobeNewswire tarafından piyasaya sürülen sahte bir bilgi olduğu ortaya çıktı. Bu tür bir açıklama Walmart’ın resmi web sitesinden hiçbir zaman paylaşılmadı.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar