8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Warner Music, Ethereum Tabanlı Oyun Sandbox’ta Metaverse Konseri Planlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Lizzo, Ed Sheeran ve Red Hot Chili Peppers gibi sanatçıların müzik şirketi Warner Music, metaverse üzerinde bir eğlence mekanı açmayı planlıyor.

Binance indirim kodu

Warner Music, metaverse evreninde sanal konserler düzenlemek için Ethereum tabanlı oyun The Sandbox ile ortaklık yaptığını duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Büyük plak şirketi, hem müzik merkezli bir eğlence parkı hem de sanatçılarının konserleri için bir mekan olarak hizmet verecek bir alan yaratmak için oyundaki sanal arsaları kullanacak. İlk kez böylesinde büyük bir şirket, bir metaverse oyununda sanal arsa satın alıyor.

Warner, The Sandbox’ta hangi sanatçıların performans göstereceğini veya görüneceğini henüz açıklamış değil. Warner Music, Ed Sheeran, Lizzo, Meek Mill, Weezer ve Red Hot Chili Peppers dahil olmak üzere yüzlerce imzalı sanatçıya sahip büyük bir plak şirketi.

Sanal arsa akımı

Sandbox, oyuncuların NFT olarak satılan ve daha sonra özelleştirilebilen ve hatta oyun içinde para kazanılabilen LAND’i satın almalarını sağlayan Ethereum tabanlı bir metaverse oyunudur. Facebook’un büyük metaverse duyurusunu takiben son aylarda sanal arsa satışları hızlandı. Kasım ayının sonlarında bir hafta boyunca yatırımcılar, çoğunluğu The Sandbox’ta olmak üzere 100 milyon dolardan fazla sanal arsa satın aldı. Ayrıca Türkiye de en çok sanal arsa alan ülkelerin başında geliyor.

Oyunun yaratıcıları şimdiden Snoop Dogg, The Walking Dead, Adidas, Atari, Steve Aoki ve The Smurfs dahil olmak üzere 200’den fazla marka ve ünlüyle ortaklık kurdu. Sandbox, Warner Music Group’a ait arsaların bitişiğindeki arazileri Mart ayında satışa çıkaracak.

Warner Music’in dijital sorumlusu yaptığı açıklamada, metaverse’de çok fazla sayıda fırsat olduğunu belirtip, sanatçıların, örneğin NFT koleksiyonlarını The Sandbox aracılığıyla satabileceklerine vurgu yaptı.

İlgili Haber:  TIME Dergisi Ethereum ve Metaverse'e Yatırım Yapıyor!

Snoop Dogg

Kendi plak şirketi ile albüm çıkaran Snoop Dogg da, The Sandbox’ta da benzer bir strateji izlemişti. Snoop Dogg, düzenleyeceği bir metaverse konserinin biletlerinin NFT şeklinde satmıştı. Ayrıca kendisine metaverse’de komşu olmak isteyenler için bitişiğindeki sanal arsayı 450.000 dolara satmıştı.

Geçen Nisan ayında Warner Music, çizgi film benzeri avatarlar yaratan ve bunları Flow blok zinciri üzerinde satan bir girişim olan Genies ile bir ortaklık duyurmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar