Warp Finance, 8 Milyon Dolarlık DeFi Flash Kredi Saldırısının Hedefi Oldu

Warp Finance’in yayınlanmasından yaklaşık bir hafta sonra, DeFi platformu yaklaşık 8 milyon Dolar değerindeki bir flash kredi saldırısıyla karşı karşıya kaldı.

Haberin Özeti

  • Warp Finance, yaklaşık 8 milyon Dolarlık bir flash kredi saldırısının hedefi oldu.
  • DeFi platformu, henüz bir hafta önce piyasaya sürülmüştü.
  • Konu ile ilgili platform yetkilileri tarafından henüz detaylı bir rapor yayınlanmadı.

Warp Finance, ani bir flash kredi saldırısı yaşadı. Ekibe göre, saldırgan, görünüşte izin verilenden daha fazlasını ödünç alarak platformdan yaklaşık 8 milyon Dolar değerinde stablecoin kaçırmayı başardı.

Yaklaşık 8 Milyon Dolarlık Stablecoin Ele Geçirildi

Perşembe akşamı borç verme platformunda “Saldırgan, 7.7 milyon Dolarlık stablecoin ele geçirmeyi başardı.” açıklaması yapıldı. Ayrıca, “Ekibin, teminat kasasında hala güvence altına alınmış olan yaklaşık 5.5 milyon Dolar’ı geri alma planı var. Başarılı kurtarma operasyonu sonrasında, bunlar kayıp yaşayan kullanıcılara dağıtılacaktır.” ifadeleri yer aldı.

Warp, o gün akşamın erken saatlerinde, kullanıcıların stablecoin yatırmamalarını tavsiye etmişti.

Warp protokolü, Ekim ayı sonunda kendi duyurusunu yaptı. Platform, resmi olarak ise 9 Aralık’ta faaliyetlerine başladı. Yani bundan yalnızca sekiz gün önce, akıllı sözleşmelerin bankalar için geçerli olduğu DeFi dünyasına giriş yapan bir platform talihsiz bir saldırı ile baş etmek zorunda kaldı.

Flash Kredi Saldırısı Nedir?

Bir flash kredi saldırısı, teminat kredisini fiyatları manipüle etmek için kullandıktan sonra tek bir işlemde iade etmeyi içerir. Beyaz şapka korsanı Emiliano Bonassi saldırıyı inceledi ve aslında merkezi olmayan borsa Uniswap’te üç likidite havuzuna birden fazla “flash takas” (her biri Wrapped BTC, USDC ve USDT için) ve Ether içeren kripto ticaret platformu dYdX’te de iki kredi içerdiğine inandığını belirtti.

Flash kredi saldırıları, Compound’a 89 milyon Dolarlık ve Harvest Finance’e 34 milyon Dolarlık büyük saldırılar da dahil olmak üzere DeFi protokollerindeki bir dizi kayıptan sorumlu tutuldu.

  Harvest Finance, 34 Milyon Doları Geri Alabilmek İçin 1 Milyon Dolarlık Ödül Teklif Etti

Warp, önümüzdeki günlerde konu ile ilgili daha ayrıntılı bir rapor yayınlama sözü verdi.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın