9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

Tarihteki En Büyük Airdrop! WAX 10 Milyon Ücretsiz NFT Dağıtacak! Ethereum Ağı Çöker mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

WAX, Worldwide Asset eXchange’in kısaltması ve video oyunları ve sanal dünyadaki nadir koleksiyonların ticareti için özel olarak tasarlanmış bir blok zinciri.

Binance indirim kodu

Geçen yılki NFT patlamasında, WAX yeterince ilgi görmemişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

WAX sessiz ve derinden kayda değer başarılar elde etmeye başladı. Funko, Mattel, AMC ve Sony Pictures gibi büyük markalar NFT dropları için bu platformdan yararlanırken, DappRadar’a göre WAX üzerinde günlük yaklaşık 18 milyon işlem var ve bugün itibariyle herhangi bir zincirdeki en yüksek akıllı sözleşme işlem hacmine sahip.

WAX, platformunu kullanan 10 milyon kullanıcının cüzdanlarına ücretsiz NFT dağıtma kararı aldı. Bu rakam bugüne kadarki en büyük NFT dropu olacak ve ilk 10 milyon WAX cüzdan sahibi için tamamen ücretsiz olacak.

Ücretsiz NFT’ler, her biri WAX’ın tarihinde önemli dönüm noktalarını simgeleyen 10 farklı dijital pin kodundan oluşacak. 2019 ana ağ lansmanından karbon nötr sertifikasına ve hatta “Spider-Man: No Way Home” için AMC ve Sony Pictures ile son ortaklığına kadar farklı dönüm noktaları için kodlar oluşturulacak.

WAX CEO’su, “NFT’lere biraz aşina olan çoğu insan, Ethereum NFT’lerinin yavaş ve çok pahalı olduğunu biliyor. Bugüne kadar Ethereum ağında hiç kimse 10 milyon NFT basmadı. Biz bunu yapacağız. Hatta ağı yavaşlatma ihtimalimiz de var” dedi.

WAX CEO’su, Ethereum’un ana ağında 10 milyon NFT’nin mint edilmesinin, aşırı derecede pahalı olacağını ve sınırlı işlem hacmi nedeniyle “zincirin çökebileceğini” de sözlerine ekledi.

WAX’in kullanıcı sayısı geçen sene 500.000 iken şu an 10 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar