WazirX’in WRX Tokeni %43 Oranında Yükseldi: İşte Nedeni

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

WazirX CEO’su, kripto hakkında daha fazla netlik sağlanmasının ve yeni bir NFT platformunun piyasaya sürülmesinin hayranlar arasında heyecan yarattığını söylüyor.

blank

Haberin Özeti

  • WazirX’in yerel tokeni WRX son 24 saat içinde %43 değer kazandı.
  • Borsanın CEO’su, Hindistan’dan gelen düzenleme kararlarının ve yeni bir NFT platformunun duyurulmasının kripto kullanıcıları arasında heyecan yarattığını söyledi.

Hindistan merkezli kripto para borsası WazirX’in yerel tokeni WRX, son 24 saat içinde %43 değer kazandı. WRX fiyatı, şu anda 1.93 Dolar seviyesinde seyrediyor.

blank

WRX’deki Yükseliş

WazirX CEO’su Nischal Shetty konu ile ilgili verdiği demeçte, token fiyatının artmasındaki temel etkenlerin yeni duyurulan NFT platformu ve Hindistan’dan gelen düzenleyici haberler olduğunu söyledi. Shetty, “Hindistan Merkez Bankası (RBI), bankaların kripto para şirketleri ile çalışma yürütebileceğini hatırlattı. Bu olumlu bir hareket. Bununla birlikte biz de kısa bir süre önce NFT platformumuzun lansmanını gerçekleştirdik. Bu gelişmeler, WRX kullanıcılarını oldukça heyecanlandırdı.” dedi.

RBI, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, 2018 yılında yürürlüğe alınan genelgenin geçen yıl Yargıtay tarafından bozulduğunu ve doğal olarak şu an geçerli olmadığını hatırlattı. RBI, bu kapsamda, Hindistan’daki bankaların kripto para şirketleri ile faaliyet yürütebileceğini belirtti.

Öte yandan WazirX borsası, kendi NFT platformunun lansmanını gerçekleştirdi. Lansman sırasında, Opensea gibi benzer NFT platformlarının aksine WazirX’in platformunda NFT listeleme ücretinin olmayacağı açıklandı. Bu açıklama da Asya’daki kripto kullanıcıları tarafından memnuniyetle karşılandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

WazirX, Hindistan’ın En Hızlı Büyüyen Borsası

2018 yılında piyasaya sürülen ve sektörün en büyük borsası Binance çatısı altında yer alan WazirX, 400.000’den fazla kullanıcısıyla Hindistan’ın en hızlı büyüyen kripto borsası olarak değerlendiriliyor. Binance gibi WazirX de, kullanıcıların birbirleri arasında alışveriş yapması için otomatik olarak eşleştiren bir P2P ticaret aracı sunuyor.

WRX ise WazirX’in yerel tokenidir; ve dolaşımı ve ihracı, Binance’in yerel blok zinciri olan Binance Akıllı Zincir üzerinde gerçekleşir. WRX tokeni ayrıca yeni oluşturulan NFT platformunda da kilit bir rol oynayacak.

WazirX’in pazarlama sorumlusu Priyanka Sharma konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kullanıcılar, WazirX’in yerel tokeni WRX’i kullanarak NFT platformunda alım – satım faaliyetleri gerçekleştirebilir.” dedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend