27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

WazirX’in WRX Tokeni %43 Oranında Yükseldi: İşte Nedeni

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

WazirX CEO’su, kripto hakkında daha fazla netlik sağlanmasının ve yeni bir NFT platformunun piyasaya sürülmesinin hayranlar arasında heyecan yarattığını söylüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • WazirX’in yerel tokeni WRX son 24 saat içinde %43 değer kazandı.
  • Borsanın CEO’su, Hindistan’dan gelen düzenleme kararlarının ve yeni bir NFT platformunun duyurulmasının kripto kullanıcıları arasında heyecan yarattığını söyledi.

Hindistan merkezli kripto para borsası WazirX’in yerel tokeni WRX, son 24 saat içinde %43 değer kazandı. WRX fiyatı, şu anda 1.93 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Binance indirim kodu

WRX’deki Yükseliş

WazirX CEO’su Nischal Shetty konu ile ilgili verdiği demeçte, token fiyatının artmasındaki temel etkenlerin yeni duyurulan NFT platformu ve Hindistan’dan gelen düzenleyici haberler olduğunu söyledi. Shetty, “Hindistan Merkez Bankası (RBI), bankaların kripto para şirketleri ile çalışma yürütebileceğini hatırlattı. Bu olumlu bir hareket. Bununla birlikte biz de kısa bir süre önce NFT platformumuzun lansmanını gerçekleştirdik. Bu gelişmeler, WRX kullanıcılarını oldukça heyecanlandırdı.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

RBI, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, 2018 yılında yürürlüğe alınan genelgenin geçen yıl Yargıtay tarafından bozulduğunu ve doğal olarak şu an geçerli olmadığını hatırlattı. RBI, bu kapsamda, Hindistan’daki bankaların kripto para şirketleri ile faaliyet yürütebileceğini belirtti.

Öte yandan WazirX borsası, kendi NFT platformunun lansmanını gerçekleştirdi. Lansman sırasında, Opensea gibi benzer NFT platformlarının aksine WazirX’in platformunda NFT listeleme ücretinin olmayacağı açıklandı. Bu açıklama da Asya’daki kripto kullanıcıları tarafından memnuniyetle karşılandı.

WazirX, Hindistan’ın En Hızlı Büyüyen Borsası

2018 yılında piyasaya sürülen ve sektörün en büyük borsası Binance çatısı altında yer alan WazirX, 400.000’den fazla kullanıcısıyla Hindistan’ın en hızlı büyüyen kripto borsası olarak değerlendiriliyor. Binance gibi WazirX de, kullanıcıların birbirleri arasında alışveriş yapması için otomatik olarak eşleştiren bir P2P ticaret aracı sunuyor.

İlgili Haber:  Ripple Ödeme Şirketi Tranglo’nun %40 Hissesini Satın Alarak Asya Piyasasına Adım Atıyor

WRX ise WazirX’in yerel tokenidir; ve dolaşımı ve ihracı, Binance’in yerel blok zinciri olan Binance Akıllı Zincir üzerinde gerçekleşir. WRX tokeni ayrıca yeni oluşturulan NFT platformunda da kilit bir rol oynayacak.

WazirX’in pazarlama sorumlusu Priyanka Sharma konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kullanıcılar, WazirX’in yerel tokeni WRX’i kullanarak NFT platformunda alım – satım faaliyetleri gerçekleştirebilir.” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar