29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

Wealthfront, Grayscale’in Bitcoin ve Ethereum Ürünlerine Yatırım Yapacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Otomatik yatırım şirketi Wealthfront, Grayscale’in Bitcoin ve Ethereum fonları için destek eklediğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Wealthfront firması, müşterilerinin yatırım seçeneklerini Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ve Grayscale Ethereum Trust’ı (ETHE) da içerecek şekilde genişletti.
  • Firma, müşterilerinin GBTC ve ETHE’ye tahsis edebilecekleri varlık miktarını tüm portföylerinin %10’u ile sınırlıyor.

Daha fazla yatırımcı kripto paraya yöneldikçe, yönetimi altında 25 milyar Dolarlık varlığa (AUM) sahip olan Palo Alto merkezli Wealthfront firması, müşterilerinin yatırım seçeneklerini Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ve Grayscale Ethereum Trust’ı (ETHE) da içerecek şekilde genişletti.

Binance indirim kodu

Grayscale Bitcoin ve Ethereum Trust Nasıl İşler?

GBTC ve ETHE’yi kullanırken, yatırımcıların harici cüzdanlar kurmasına ve özel anahtarların saklanması gibi teknik hususlara dikkat etmesine gerek kalmayacak. Grayscale’in tüm kripto ürünleri, yalnızca temel varlığın fiyat hareketini izlemek için tasarlanmıştır.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

GBTC, New York merkezli Grayscale Investment tarafından yönetilen en eski ve en büyük kripto para fonudur. Yönetimi altında 25.9 milyar Dolarlık varlık bulunan şirket, Bitcoin’e SEC tarafından düzenlenmiş bir şekilde yatırım yapma imkanı sunar ve karşılaştırmalı bir şekilde kripto paranın fiyatını takip eder.

2017’de piyasaya sürülen ETHE, ABD’de halka açık ilk Ethereum yatırım aracıdır ve yönetimi altındaki 7.3 milyar Dolar ile Grayscale’in ikinci en büyük kripto fonudur. Şirket, ayrıca Litecoin, Bitcoin Cash, Basic Attention Token ve Zcash gibi kripto paraların fiyatını takip eden birkaç farklı kripto fonu da işletiyor.

Wealthfront’dan %10’luk Sınırlama

Wealthfront, yine de, kripto para yatırımlarının çoğunun borsada işlem gören fonlardan (ETF) daha riskli ve daha değişken olabileceği konusunda uyarı yapıyor. Firma, bu nedenle müşterilerinin GBTC ve ETHE’ye tahsis edebilecekleri varlık miktarını tüm portföylerinin %10’u ile sınırlıyor.

İlgili Haber:  Rothschild ve Brevan Howard, 60 Milyon Dolarlık Kripto Yatırımı Yaptı

Şirketin mevcut diğer yatırım seçenekleri arasında Cathie Wood’un ARK Invest’i tarafından yönetilen bir dizi ETF de yer alıyor.

Wealthfront, müşterilerine Grayscale’in Bitcoin ve Ethereum ürünlerine erişim imkamı sunan en son finans kurumu olarak dikkat çekiyor.

Geçen hafta bankacılık devi JP Morgan’ın da benzer bir hizmet başlattığı ve Grayscale’in Bitcoin Cash ve Ethereum Classic trustlarını mevcut kripto yatırım seçenekleri listesine eklediği bildirilmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar