Winklevoss Kardeşlere Göre Bitcoin’in Fiyatı 500.000 Dolar Olacak

Önemli Gelişmeler

blank
Evrim Dönmez
Evrim kripto para dünyasına ilgilidir. Okur, araştırır, öğrenir, paylaşır.

Son güncelleme: 8 ay önce

blank

Winklevoss kardeşler, Bitcoin fiyatının uzun vadede 500.000 dolara çıkacağına inanıyor.

blank

İlk Bitcoin (BTC) milyarderlerinden biri ve Gemini’nin kurucu ortağı Tyler Winklevoss, Bitcoin’in nihayetinde 500.000 dolarlık bir hedefe ulaşacağına inanıyor.

Winklevoss kardeşlere göre 500.000$’lık uzun vadeli Bitcoin fiyatı teorisi oldukça basit. Kardeşler, bitcoinin küresel pazarın önde gelen güvenli limanı olarak bilinen altını geçebileceğine inanıyor.

Altının piyasa değerinin 9 trilyon dolar olduğu tahmin edilirken, bitcoinin piyasa değeri yaklaşık 200 milyar dolar civarında. Bitcoinin altını geçmesi demek 45 kat büyümesi demek.

Peki Bitcoin, Altını Geçmek İçin Gerekenlere Sahip mi?

Yatırımcılar yüzlerce yıl altın, petrol ve ABD doları olmak üzere üç değer deposuna güvenip yatırım yaptılar. Ancak üçünün de kendine özgü zayıflıkları var.

Altın ve petrolün taşınması ve depolanması zordur. Ancak daha da önemlisi, ikisinin de sabit bir arzı yok.

Bu nedenle, her iki varlığın da büyük bir arzı bulunursa, olasılığı düşük olsa da, değerlerini olumsuz etkileyebilir.

Winklevoss uzun blog yazısında şöyle diyor: “Şu anda altın güvenilir bir değer deposu ve enflasyona karşı korumalı bir menkul değer. Altının arzı ise aslında bilinmiyor. Altın dünya gezegeninde az ve değerliyken, galaksimiz için aynı şey söylenemez.”

ABD dolarının ise en büyük sorunu enflasyon ve değerinin istikrarıdır. Son dört aydaki performansında görüldüğü gibi, enflasyon korkusu ve ekonomik belirsizlik doları uzun süre istikrarsızlaştırabilir.

Winklevoss, uzun vadede enflasyon meydana gelirse, altının veya bitcoinin bankalarda depolanan sermayeyi aşabileceğini iddia ediyor ve şöyle devam ediyor;

“Enflasyon geliyor. Bankalarda tutulan para çökecek. Onu gayrimenkul veya borsa gibi varlıklara yatırılan para takip edecek. Altın veya bitcoinde tutulan para ise şahlanacak ve bitcoinde tutulan para hızlı bir şekilde altını geçecek.”

Bitcoin’in Sabit Arzı Enflasyona Karşı Koruma Sağlıyor

Bitcoin ağında 21 milyonluk sabit arz nedeniyle enflasyon mümkün değildir. Altın ve petrolden farklı olarak, her zaman az kalır ve taşınması ve depolanması kolaydır. Bitcoinin bu özellikleri göz önüne alındığında Winklevoss, Bitcoin’in “enflasyona karşı tek uzun vadeli koruma” olduğuna inandığını söylüyor.

Son aylarda, özellikle Mart ayındaki salgının ardından dijital ürünlere ve para birimlerine olan talep arttı. Enflasyon endişeleri, Merkez Bankası başkanı Jerome Powell’ın merkez bankasının ortalama enflasyon hedefini aşmaya çalıştığını doğrulamasının ardından daha da şiddetlenebilir. Aslında Tyler Winklevoss, Bitcoin’in değerini en çok arttıran gücün Fed olduğuna inanıyor.

Örnek olarak, ABD’de bulunan halka açık bir şirket olan MicroStrategy, firmanın birincil hazine varlığı olarak kullanmak için 250 milyon dolar değerinde bitcoin satın aldı.

Hızlı benimseme, artan kurumsallaşma, iyileştirme altyapısı ve artan likidite, bitcoinin değerlemesi için nihai yükseliş durumunu canlandırabilir.

Winklevoss kardeşler uzun blog yazılarını şu sözle bitiyorlar;

Bitcoin ve altın analizimiz doğru çıkarsa ve bitcoin bu yolda devam ederse, o zaman bitcoin 45 kat büyüyecek demektir. Yani uzun vadede 1 bitcoin 500.000 dolar olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin ve Elon Musk ile İlgili Bahisler Açıldı

Kendini “Dogefather” olarak tanımlayan Tesla CEO'su Elon Musk, bugün Saturday Night Live'a (SNL) katılacak. Musk’ın Dogecoin ile ilgili açıklama...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend