3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Winklevoss Kardeşlere Göre Bitcoin’in Fiyatı 500.000 Dolar Olacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Winklevoss kardeşler, Bitcoin fiyatının uzun vadede 500.000 dolara çıkacağına inanıyor.

Binance indirim kodu

İlk Bitcoin (BTC) milyarderlerinden biri ve Gemini’nin kurucu ortağı Tyler Winklevoss, Bitcoin’in nihayetinde 500.000 dolarlık bir hedefe ulaşacağına inanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Winklevoss kardeşlere göre 500.000$’lık uzun vadeli Bitcoin fiyatı teorisi oldukça basit. Kardeşler, bitcoinin küresel pazarın önde gelen güvenli limanı olarak bilinen altını geçebileceğine inanıyor.

Altının piyasa değerinin 9 trilyon dolar olduğu tahmin edilirken, bitcoinin piyasa değeri yaklaşık 200 milyar dolar civarında. Bitcoinin altını geçmesi demek 45 kat büyümesi demek.

Peki Bitcoin, Altını Geçmek İçin Gerekenlere Sahip mi?

Yatırımcılar yüzlerce yıl altın, petrol ve ABD doları olmak üzere üç değer deposuna güvenip yatırım yaptılar. Ancak üçünün de kendine özgü zayıflıkları var.

Altın ve petrolün taşınması ve depolanması zordur. Ancak daha da önemlisi, ikisinin de sabit bir arzı yok.

Bu nedenle, her iki varlığın da büyük bir arzı bulunursa, olasılığı düşük olsa da, değerlerini olumsuz etkileyebilir.

Winklevoss uzun blog yazısında şöyle diyor: “Şu anda altın güvenilir bir değer deposu ve enflasyona karşı korumalı bir menkul değer. Altının arzı ise aslında bilinmiyor. Altın dünya gezegeninde az ve değerliyken, galaksimiz için aynı şey söylenemez.”

ABD dolarının ise en büyük sorunu enflasyon ve değerinin istikrarıdır. Son dört aydaki performansında görüldüğü gibi, enflasyon korkusu ve ekonomik belirsizlik doları uzun süre istikrarsızlaştırabilir.

Winklevoss, uzun vadede enflasyon meydana gelirse, altının veya bitcoinin bankalarda depolanan sermayeyi aşabileceğini iddia ediyor ve şöyle devam ediyor;

“Enflasyon geliyor. Bankalarda tutulan para çökecek. Onu gayrimenkul veya borsa gibi varlıklara yatırılan para takip edecek. Altın veya bitcoinde tutulan para ise şahlanacak ve bitcoinde tutulan para hızlı bir şekilde altını geçecek.”

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasasında Son Durum: Bitcoin Fiyatı Son 24 Saatte Yeniden Tırmanışa Geçti!

Bitcoin’in Sabit Arzı Enflasyona Karşı Koruma Sağlıyor

Bitcoin ağında 21 milyonluk sabit arz nedeniyle enflasyon mümkün değildir. Altın ve petrolden farklı olarak, her zaman az kalır ve taşınması ve depolanması kolaydır. Bitcoinin bu özellikleri göz önüne alındığında Winklevoss, Bitcoin’in “enflasyona karşı tek uzun vadeli koruma” olduğuna inandığını söylüyor.

Son aylarda, özellikle Mart ayındaki salgının ardından dijital ürünlere ve para birimlerine olan talep arttı. Enflasyon endişeleri, Merkez Bankası başkanı Jerome Powell’ın merkez bankasının ortalama enflasyon hedefini aşmaya çalıştığını doğrulamasının ardından daha da şiddetlenebilir. Aslında Tyler Winklevoss, Bitcoin’in değerini en çok arttıran gücün Fed olduğuna inanıyor.

Örnek olarak, ABD’de bulunan halka açık bir şirket olan MicroStrategy, firmanın birincil hazine varlığı olarak kullanmak için 250 milyon dolar değerinde bitcoin satın aldı.

Hızlı benimseme, artan kurumsallaşma, iyileştirme altyapısı ve artan likidite, bitcoinin değerlemesi için nihai yükseliş durumunu canlandırabilir.

Winklevoss kardeşler uzun blog yazılarını şu sözle bitiyorlar;

Bitcoin ve altın analizimiz doğru çıkarsa ve bitcoin bu yolda devam ederse, o zaman bitcoin 45 kat büyüyecek demektir. Yani uzun vadede 1 bitcoin 500.000 dolar olabilir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar