30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Winklevoss’a Göre Bitcoin’e Sermaye Tsunamisi Geliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Geçen hafta, 50 milyon dolar değerinde bitcoin satın aldığı ortaya çıktığında Square ana akım manşetlerde yerini aldı. Square, yaklaşık 80 milyar dolar değerinde bir finans teknolojisi devidir, ancak 50 milyon dolarlık bu alım varlıklarının sadece yaklaşık %1’idir.

Binance indirim kodu

Square bunu yapan ilk şirket değildi. Bir ay önce, bir işletme hizmetleri şirketi olan MicroStrategy, 250 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını, ardından sadece aylar sonra 175 milyon dolar aldığını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Gemini’nin kurucu ortağı Tyler Winklevoss, bu iki hareketin Bitcoin’e gelen bir sermaye tsunamisinin sadece başlangıcı olduğuna inanıyor. Winklevoss daha önce, kripto para biriminin temellerinin enflasyonist eğilimler nedeniyle her zamankinden daha güçlü olduğunu söylemişti.

Bitcoin İçin Bir Sermaye Tsunamisi Geliyor

Tyler Winklevoss, daha birçok firmanın MicroStrategy ve Square’in kendi bilançolarından alınan parayla Bitcoin satın alma konusundaki liderliğini takip edeceğini düşünüyor. Bir Bitcoin milyarderi olan Gemini’nin kurucu ortağı attığı tweet’te, potansiyel olarak gelen şirketlerin ve sermayenin bir “tsunamisi” olacağını söyleyecek kadar ileri gitti:

“İlk olarak @michael_saylorand @MicroStrategy’de halka açık olarak işlem gördü ve 425 milyon dolarlık #Bitcoin satın aldı. Bugün, @jack ve @square, 50 milyon dolarlık bitcoin satın alıyor. Yarın, başka bir vizyoner lider olacak ve bir başkası ve bir diğeri… tsunami geliyor ”

Square ve MicroStrategy’nin bu yatırımlardan hisseleri açısından da faydalandığını belirtmekte fayda var.

Hem SQ hem de MSTR, kendi bilançoları için Bitcoin satın aldıklarından beri toparlandı.

Bu, diğer şirketleri varlıklarının bir kısmını Bitcoin’e yatırmaya ikna edebilir.

Benimsemenin Arka Planı Hiç Daha İyi Olmadı

Bazıları Winklevoss’un fazla iyimser olabileceğini düşünürken, artan sayıda kurum ve kuruluşun Bitcoin’i benimseyeceğine dair işaretler var.

İlgili Haber:  Tron (TRX), Bitcoin Cash (BCH) ve Monero (XMR) Fiyat Analizi - 11 Mayıs

Mechanism Capital’in kurucusu Andrew Kang, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesinin zemininin hiç bu kadar güçlü olmadığını belirtti.

Kripto para piyasasında düşük volatilite, artan enflasyon eğilimleri, tahviller gibi diğer varlıklar tarafından sağlanan düşük getiriler, hisse senetleri ve emlak piyasası gibi diğer piyasalarda yüksek değerlemeler ve Bitcoin’in doğrulanması dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere trendlerin bir araya geldiğine işaret etti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar