MasterCard’ın ilk yerli kripto ortağı olan Wirex, çoklu para birimi Mastercard’a kaydoldu. Şirket, yeni kripto banka kartı için bekleme listesini açtıktan birkaç saat sonra 10.000’den fazla müşterinin kaydolduğunu iddia etti. Wirex banka kartını Kasım ayından itibaren İngiltere’de dağıtmaya başlamayı ve bunu kısa bir süre sonra ABD ile devam ettirmeyi planlıyor.

Binance indirim kodu

Bir şirket sözcüsü, Londra merkezli yerli kripto ödeme platformu Wirex’in, bu sabah bekleme listesini açmasıyla, banka kartına 10.000’den fazla kişinin kaydolduğunu söyledi. Firma Kasım ayında İngiltere’de, Aralık ayında ise ABD’de tek kripto para birimli Visa kripto banka kartı başlatmaya hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

MasterCard’ın ilk yerli kripto ortağı olan şirket, bugün kartın sunumu için yeni müşteri kaydetmeye başladı. Kasım ayından itibaren İngiltere’de banka kartının dağıtımına başlayacak ve kalan Avrupa pazarlarına 2021’in başında hizmet sunacak. Şirket, yeni platforma olan yoğun talebin, beklentilerinin üzerinde olduğunu söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Wirex sözcüsünün Decrypt’e e-posta yoluyla verdiği demeçte,” bu yılın Aralık ayında ABD’de ve gelecek yılın başlarında Japonya’da bir lansman planlıyoruz ve çok heyecanlıyız, bölgedeki kripto meraklılarından ve fintech hayranlarından aldığımız ilgi göz önüne alındığında çok iyi karşılanmayı bekliyoruz” dedi.

Çoklu para birimi bankamatik kartı Mastercard, Wirex uygulamasındaki 19 güvenli para birimi hesabına bağlanıyor ve kullanıcıların MasterCard’ın kabul edildiği herhangi bir yerde yasal para veya kripto para birimini sorunsuz bir şekilde harcamalarına izin veriyor.

Şirketin Mastercard teklifi, tek para birimli Visa kartından farkı şu: bir müşteri tek para birimli banka kartı kullanmak istiyorsa, kart sahibi uygulama içinde İngiliz Sterlini veya Euro gibi diğer para birimlerini dönüştürebilir ve bunları yerel referans para birimine dönüştürebilir. Hem tek hem de çoklu para birimi kartları, kullanıcıların mağazada kripto harcamalarına izin verir.

İlgili Haber:  Ethereum, İki Buçuk Yılın Zirvesine Ulaşarak Bitcoin'in Yılbaşından Bugüne Getiri Oranını Geride Bıraktı

Wirex, Japonya’da hangi kart türünün piyasaya sürüleceğini kesinleştirmedi. Wirex daha önce Kasım 2019’da Avrupa’da çok para birimli bir Visa kartı başlattı.

Firma, bu teknolojisi sayesinde “dijital varlıkların benimsenmesini teşvik etmenin yanı sıra, Wirex hesabında tutulan kripto fonları ile banka kartını kullanarak, bir ATM’den nakit çekilmesini mümkün kıldığına” inanıyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?