2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

World Wide Web (www) Kodu, NFT Olarak Açık Artırmaya Çıkarılacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tim Berners-Lee tarafından otuz yılı aşkın bir süre önce yazılan (www) kaynak kodu, Sotheby’s müzayede evinde NFT olarak açık artırmaya çıkarılacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Sotheby’s müzayede evi 30 yıl önce Tim Berners-Lee tarafından yazılan dünya çapındaki ağın kaynak kodunu (www) açık artırmaya çıkarıyor.
  • Berners-Lee’ye göre, NFT’ler “nihai mülkiyet kanıtı” olarak görülebilir.

İnternetin en önemli kaynaklarından olan World Wide Web (www) kodunun mucidi Tim Berners-Lee, söz konusu kodu Ethereum blok zincirinde bir NFT tokeni olarak açıkr artırmaya çıkaracak ve ölümsüzleştirecek.

Binance indirim kodu

Açık Artırma 23 Haziran’da Başlıyor

Sotheby’s, açık artırmayı 23 Haziran’da 1000 Dolardan başlatacağını ve açık artırmanın bir hafta süreceğini duyurdu. Satıştan elde edilen gelir, Berners-Lee ve eşi Rosemary Leith tarafından World Wide Web Foundation aracılığıyla desteklenen girişimlere bağışlanacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

66 yaşındaki İngiliz bilgisayar bilimcisi Berners-Lee, NFT’lerin “kripto alanındaki eğlenceli kreasyonlar ve var olan en uygun mülkiyet kanıtları” olduğunu söyledi.

“This Changes Everything (Bu Her Şeyi Değiştirir)” adı verilen koleksiyon, HTML (Köprü Metni İşaretleme Dili), HTTP (Köprü Metni Aktarım Protokolü) ve URI’ler (Tekdüzen Kaynak Tanımlayıcıları) için kabaca 9.555 satırlık kaynak kodu içeren dosyalardan oluşuyor.

Koleksiyonda, ayrıca, Berners-Lee tarafından Haziran 2021’de yazılan bir mektubun içeriğindeki kod da animasyonlu bir görsel şeklinde yer alıyor.

Sotheby’s Müzayede Evi ve NFT Satışları

Sotheby’s müzayede evi, NFT pazarına ilk kez bu yıl Mart ayında, anonim sanatçı Pak tarafından üretilen dijital bir sanat eserinin satışını yaparak giriş yaptı. Müzayede evi, söz konusu eseri Winklevoss ikizlerin sahip olduğu kripto sanat pazarı Nifty Gateway ile yaptığı bir ortaklık aracılığıyla açık artırmaya çıkardı.

Müzayede evi, bu ay, kripto sanatına yönelik ilk özel grup satışı olan Natively Digital müzayedesine de ev sahipliği yapıyor. Açık artırmada satılan partiler arasında Pak’tan NFT’ler ve CryptoPunks’dan çeşitli koleksiyonlar yer alıyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar