28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Wrapped Bitcoin, Uniswap’ta 143 Milyon Dolarlık Rekor İşlem Hacmine Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin sahipleri varlıklarını Ethereum blockchain üzerinde çalıştırdıklarından, Uniswap’teki wrapped Bitcoin her zamankinden daha fazla işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Uniswap’teki Wrapped Bitcoin (WBTC) işlem hacmi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 143 milyon Dolara yükseldi.
  • Ethereum blok zincirine 166.000’den fazla BTC aktarıldı.
  • Uniswap’teki günlük WBTC işlem hacmi, Eylül 2020’den bu yana yaklaşık 100 kat arttı.

Bitcoin’in fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinde; ancak rekor seviyeye ulaşan tek ölçüm bu değil. Uniswap borsasındaki Wrapped Bitcoin işlem hacmi de rekor seviyeye ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

WBTC İçin Bu, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi

Blockchain veri sağlayıcısı Glassnode’a göre, WBTC için Uniswap’teki işlem hacmi 6 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 143 milyon Dolara yükseldi.

WBTC, 2020 yazından bu yana büyüyen DeFi ekosisteminin önemli bir bileşeni oldu. Artan merkezi olmayan finans hacmi, zincir içi kripto ticareti talebinin hala yükselişte olduğunu gösteriyor.

DeFi, bankalar gibi üçüncü taraflar yerine merkezi olmayan blockchain ağlarını kullanarak kredi, varlık takası ve faiz getiren mevduat gibi finansal mal ve hizmetler sağlamak için akıllı sözleşmeler olarak bilinen ve otomatik olarak yürütülen komut dosyalarını kullanır. DeFi, birkaç blockchain üzerinde geliştiriliyor ancak hacmin ve aktivitenin büyük çoğunluğu şu anda Ethereum ağında gerçekleşiyor.

WBTC Nasıl Kullanılır?

DeFi, likiditeye veya borçlanma havuzlarına para yatırmak için birçok fırsat sunar; ancak Bitcoin ve Ethereum, blockchain ağları için uyumsuz teknoloji kullanır. Wrapped Bitcoin de bu noktada Bitcoin sahiplerinin harekete geçmesine yardımcı olmak için oluşturuldu. Kullanıcılar Bitcoin’i güvenilir bir saklama ağıyla aktararak, BTC ile 1:1 oranında WBTC satın alabilirler.

WBTC, DeFi yatırımcılarının ve diğer Ethereum ağ kullanıcılarının yerel BTC cüzdanları ve altyapısı kurmaya gerek kalmadan Bitcoin’e sahip olmaları için de alternatif bir yol teşkil ediyor.

İlgili Haber:  OKCoin’in XRP Ticaretini Askıya Almasının Ardından Kripto Paranın Fiyatı %6 Düştü

WBTC hacmi, birkaç aydır hızla yükseliyor. RenBTC ve tBTC gibi Ethereum üzerindeki diğer Bitcoin tokenleri ile birlikte şu anda en yüksek seviyesinde bulunuyor.

DeFi dünyası ise ısınmaya devam ediyor. Boğa piyasasındaki kartopu etkisi devam ederken DeFi her zamankinden daha fazla Bitcoin çekiyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar